Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Anna Grejman: Bardzo się cieszę, że trener dał mi szansę

Anna Grejman: Bardzo się cieszę, że trener dał mi szansę

fot. Łukasz Krzywański

Biało-czerwone w czterech setach pokonały zespół Portoryko i w niedzielę zagrają z Holenderkami, a stawką spotkania będzie prawo gry w I dywizji World Grand Prix. - Bardzo się cieszę, że trener dał mi szansę, postawił na mnie - mówi Anna Grejman.

Przed meczem były obawy, że Portorykanki mogą być dla was bardzo trudnym przeciwnikiem. Chyba faktycznie tak się stało, bo choć niejednokrotnie prowadziłyście dość wysoko, to w końcówkach ta wasza przewaga topniała…

Anna Grejman: – Było nerwowo, choć trudno mi jednoznacznie stwierdzić, z czego to wynikało. Być może wpływ na to miała niesamowita atmosfera panująca w hali, dla mnie był to ogromny stres. Słuchając hymnu, przechodziły mnie dreszcze, wzruszyłam się. Nie dość, że walczyłam z przeciwnikiem, to jeszcze z własnymi nerwami. Grając u siebie, trzeba pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć z całych sił, to niesamowita mobilizacja.. Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy z reprezentacją Portoryko. W fazie interkontynentalnej się to nie udało, ale tutaj pokazałyśmy, że potrafimy wygrywać z takim dobrym zespołem.

Czyli pomimo tego, że w tym sezonie rozegrałaś już wiele meczów w biało-czerwonych barwach, wciąż występ przed własną publicznością jest dla ciebie sporym przeżyciem?– Przyznam szczerze, że zupełnie inaczej czuję się, grając w zupełnie obcym kraju. Tutaj bardzo chciałam pokazać się z jak najlepszej strony, zagrać jak najlepiej. W czasie tego meczu były różne momenty, czasami po prostu nie dawałam rady.

W niedzielę czeka was najważniejszy mecz w całym cyklu World Grand Prix. Jakie mogą być wasze atuty w starciu z Holenderkami?

– Myślę, że bardzo dobrze, że wcześniej grałyśmy z nimi sparingi. Miałyśmy okazję dobrze poznać zespół przeciwnika. Musimy przede wszystkim dobrze zagrać w polu zagrywki. W czasie tych meczów kontrolnych to przynosiło efekty. Podejdziemy do tego meczu bardzo skoncentrowane, skupione. Znamy swoje rywalki dość dobrze, liczę na to, że będziemy walczyć i nie zawiedziemy swoich kibiców.

Myślisz, że w związku z niedawnymi sparingami ten mecz może być dla trenerów pojedynkiem na taktyki?

– Szczerze mówiąc, nie zastanawiałam się nad tym, ale myślę, że działa to w obie strony. Holenderki wiedzą, jak my gramy i my również znamy ich sposób gry. Ja mam nadzieję, że to jednak my postaramy się zaskoczyć je w niedzielę. (śmiech)

W końcu po kilku tygodniach dalekich podróży miałyście okazję zagrać we własnym kraju…

– Dla mnie podróże to taki mały „dramat”. Niestety mam chorobę lokomocyjną i bardzo to przeżywam. Na szczęście ten etap mamy już za sobą. Ja bardzo się cieszę, że trener dał mi szansę, postawił na mnie. Zupełnie się tego nie spodziewałam, kiedy dostałam telefon od trenera z tą informacją, byłam bardzo zaskoczona. Mam nadzieję, że nie zawiodę jego ani kibiców i na pewno będę „gryźć” parkiet w każdym meczu.

Czy uważasz, że tak częste zmiany w reprezentacji i powstanie kadry B to rozwiązanie korzystne dla młodych, utalentowanych dziewczyn?

– Liga Europejska jest turniejem dla dziewczyn z kadry B. Moim zdaniem bardzo korzystne jest to, że młode zawodniczki muszą się ogrywać. Każda dostaje swoją szansę, niektóre z nas grają w World Grand Prix, inne w Lidze Europejskiej czy igrzyskach europejskich. Dzięki temu trener może poznać zawodniczki i wybrać te najlepsze.

Nad czym pracujecie na treningach, czemu poświęcacie najwięcej czasu?

– Cieszę się, że trener mi zaufał i staram się go nie zawieźć. Na treningach bardzo dużą uwagę poświęcamy przyjęciu. Także zagrywce, bo to jest nasza największa broń. Wydaje mi się jednak, że ciągle mamy rezerwy także w innych elementach i musimy nad tym pracować.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved