Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksander Śliwka: Oczekuję, że w Resovii zrobię duży postep

Aleksander Śliwka: Oczekuję, że w Resovii zrobię duży postep

fot. mlodaliga.pl

Aleksander Śliwka obecnie koncentruje się na występach w Lidze Europejskiej, a już niebawem w PlusLidze zagra w barwach Asseco Resovii Rzeszów. - Oczekuję, że w Resovii zrobię duży postęp, grając ze wspaniałymi zawodnikami - mówi.

Aleksander Śliwka w tym sezonie letnim był już na igrzyskach europejskich w Baku, a teraz z powodzeniem pomaga zespołowi trenera Andrzeja Kowala w Lidze Europejskiej, a już niebawem zacznie przygotowania do mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej. Z trenerem Kowalem Śliwka współpracował będzie także w nowym sezonie ligowym, w Asseco Resovii Rzeszów. – Niektórzy mówią, że wracam do Rzeszowa, ale tak naprawdę to będzie dla mnie pierwszy sezon w Asseco ResoviiZawodnikiem tego klubu jestem od kilku lat, ale tak naprawdę to w Rzeszowie nie przebywałem. Byłem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale i tylko jeździłem na turnieje mistrzostwa Polski z młodzieżowymi grupami Resovii, a potem byłem na wypożyczeniu w Warszawie – dodaje młody przyjmujący.

Aleksander Śliwka z optymizmem patrzy na rozpoczynający się za kilka miesięcy sezon w PlusLidze. – Na pewno jestem pozytywnie nastawiony do tego, co będzie się działo. Resovia to wielki i bardzo profesjonalny klub. Oczekuję, że w Resovii zrobię duży postęp, grając ze wspaniałymi zawodnikami, jacy tam występują od kilku sezonów lub przyszli od tego. To będzie dla mnie wielka szansa i liczę, że zrobię duży krok naprzód – mówi.

Ostatni, debiutancki sezon młody przyjmujący spędził na wypożyczeniu w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. – To wypożyczenie było bardzo wartościowe. Bardzo sobie cenię ten sezon w Politechnice, który dał mi bardzo dużo. Przede wszystkim dodał pewności siebie. Duża ilość meczów dla takiego zawodnika młodego jak ja jest bardzo ważna. Trener Kuba Bednaruk dawał mi bardzo dużo okazji do gry i bardzo mu za to dziękuję. Miałem okazję pokazać, na co mnie stać i był to naprawdę dobry sezon – stwierdził Śliwka.Teraz w Asseco Resovii czeka go spore wyzwanie. W kadrze mistrzów Polski jest pięciu przyjmujących i o przebicie się do wyjściowego składu trzeba będzie bardzo ciężko walczyć. – Jeśli trener uznał, że jestem w stanie podjąć rywalizację, to oczywiście idę i walczę. Będę najmłodszym zawodnikiem w drużynie i zdaję sobie z tego sprawę, że będę mógł się czegoś nauczyć. Naprawdę myślę, że nawet same treningi z zawodnikami światowego formatu, jak mistrzowie świata Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski czy Jochen Schoeps i Bartosz Kurek, mogą mi dać wiele korzyści. To są wielcy gracze i myślę, że doświadczenie zebrane nawet z treningów z nimi może zaprocentować w przyszłości – kończy Aleksander Śliwka.

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved