Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Rosyjska para za silna, finał nie dla Polek

Plażowe ME: Rosyjska para za silna, finał nie dla Polek

Rosyjska dwójka Birłowa/Ukołowa skutecznie stanęła polskiej parze na drodze do walki o mistrzostwo Europy. W półfinale Monika Brzostek i Kinga Kołosińska przegrały w dwóch setach i zagrają o najniższy stopień podium mistrzostw Starego Kontynentu.

Partia premierowa pierwszego półfinału rozpoczęła się od bardzo zaciętej walki. Zagrywka Kołosińskiej wyprowadziła Polki na minimalne prowadzenie i ono utrzymywało się przez dłuższy czas. Wtedy też skutecznie w ataku radziła sobie Brzostek. Chwilę później błąd polskich siatkarek dał Rosjankom dwupunktową nadwyżkę (8:6), ale Monika asem serwisowym wyrównała stan seta po 10. Rywalki nadal jednak lekko przeważały, a gdy przy zaciętej walce na siatce dotknęła jej Kołosińska, było już 15:13. To jednak od razu się zmieniła, bowiem blokująca polskiego duetu wykorzystała kontrę i był remis po 15. Rosjanki nie odpuszczały, a gdy Ukołowa uderzyła z kontry, a następnie punktowała zagrywką, o czas poprosiły biało-czerwone – wynik był już bardzo niekorzystny (16:19). Naszej parze nie udało się już odrobić tych strat, a odsłonę atakiem w siatkę zakończyła Kołosińska.

Bardzo wysoki poziom obie pary prezentowały także w secie kolejnym, a żadna z drużyn nie potrafiła narzucić swojego rytmu gry. Gdy jednak sprytne zagranie Kołosińskiej zaskoczyło rywalki, to biało-czerwone prowadziły 5:4. Rosjanki szybko jednak odpowiedziały – zagrywką i blokiem i wypracowały dwa punkty przewagi (8:6). Oba teamy grały wyrównaną siatkówkę, ale to przeciwniczki były bardziej opanowane w dłuższych wymianach, dzięki czemu odskoczyły na 12:9. Reprezentantki Polski zaczęły tracić punkty, nie kończyły akcji, a Rosjanki wykorzystywały kontry. Po bardzo złym okresie gry Kołosińska i Brzostek poprosiły o czas, przegrywały już bowiem 11:16. Przeciwniczki po przerwie kontynuowały świetną grę i po skutecznej zagrywce oraz kontrze pewnie przewodziły 20:13. Mecz zakończył się blokiem pary rosyjskiej.

Kołosińska/Brzostek POL [11] – Ukołowa/Birłowa RUS [9] 0:2
(17:21, 13:21)