Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > LE M, gr. A: Trzy punkty Polaków w Izraelu

LE M, gr. A: Trzy punkty Polaków w Izraelu

Reprezentacja Polski pokonała w drugim spotkaniu w Beer Sheva Izrael 3:0. Po dwóch meczach biało-czerwoni wyjeżdżają z Izraela z pięcioma punktami, a o awansie do turnieju finałowego przesądzą ich mecze z Macedonią w przyszłym tygodniu.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Tuż przed pierwszą przerwą techniczną Polakom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie i od tego momentu kontrolowali oni przebieg tego spotkania. Po regulaminowym czasie Polska grała coraz lepiej, dominowała w każdym elemencie gry, co powiększało jej prowadzenie. Izraelczycy rzucili się do odrabiania strat tuż przed drugą przerwą techniczną, jednak jak się później okazało, nie wystarczyło to na wygranie seta. W końcówce reprezentanci Polski opanowali nerwy i przypieczętowali wygraną 25:20.

Druga partia to bardzo wyrównana gra, zarówno Polacy, jak i Izraelczycy grali bardzo dokładnie, skoncentrowani. Po pierwszej przerwie technicznej Polakom udało się wypracować dwupunktową przewagę, którą powiększyli jeszcze tuż przed drugą przerwą techniczną. Po niej Izrael zaczął odrabiać strat i podobnie jak w pierwszym secie zniwelował ją do jednego punktu. W końcówce gospodarze doprowadzili w końcu do upragnionego remisu i od tego momentu gra była bardzo zacięta. Dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę w tej partii, którymi zostali Polacy, wygrywając 28:26.

Trzecia odsłona meczu to od początku zdecydowana gra Polski, która chciała to spotkanie zakończyć w trzech setach. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili 8:4 i nie zamierzali zwalniać tempa gry. Polscy reprezentanci utrzymywali skuteczność swoich akcji, wykorzystywali również potknięcia rywali. Tuż przed drugą przerwą techniczną na tablicy wyników widniał wynik 15:9 dla Polski. Po przerwie Izraelczykom udało się odrobić kilka punktów, ale jak się później okazało, było to za mało na doskonale dysponowanych Polaków. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 25:22 i w całym meczu 3:0.

Izrael – Polska 0:3
(20:25, 26:28, 22:25)

Izrael: Katzenelson, Hershko (14), Batchkala (6), Vinarsky (8), Ben Gal (9), Sokolov (8), Shwartz-Shmoel (libero) oraz Kopech, Goldrin i Bar Netzer
Polska: Dryja (13), Nowakowski (8), Kędzierski (2), Śliwka (13), Buchowski (7), Bednorz (17), Wojtaszek (libero) oraz Grzechnik