Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Pewne zwycięstwo siatkarek z Węgier

LE K: Pewne zwycięstwo siatkarek z Węgier

Reprezentacja Węgier nie miała żadnych problemów z pokonaniem debiutującej w tych rozgrywkach Gruzji. W Bekecsabie gospodynie w trzech szybkich setach rozprawiły się z rywalkami i będą faworytem również w drugim, niedzielnym spotkaniu.

Mecz lepiej rozpoczęły Węgierki, które objęły prowadzenie 4:1, ale rywalki nie zamierzały się poddawać i zniwelowały straty do jednego oczka, a wkrótce na tablicy był już remis 5:5. Na przerwie technicznej numer jeden jednak to gospodynie miały trzy oczka w zapasie (8:5). Solidnie grające Węgierki można powiedzieć w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia (15:6). Dominowały one nad Gruzinkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, można powiedzieć, że praktycznie grał tylko jeden zespół (20:7, 22:9). Ostatecznie w tym secie Węgierki pozwoliły zdobyć rywalkom zaledwie dwanaście punktów. Po wyrównanym początku drugiej odsłony Węgierki odzyskały właściwy rytm gry i odskoczyły na 9:4. Gruzinki zbliżyły się co prawda na 7:10, ale i tak to miejscowe kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń (20:11). Podobnie jak w premierowej odsłonie było widać różnicę klas między zespołami (mierzyły się 22. i 34. drużyna europejskiego rankingu). Wkrótce zatem było już w meczu 2:0.

Dominację Węgierki potwierdzały także w kolejnej odsłonie (9:0, 11:1). Gruzinki nie były w stanie przeciwstawić się o klasę lepszemu zespołowi, nie znalazły żadnego punktu zaczepienia. Węgierki przewyższały je w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (13:7). Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły już 16:8 i cały czas utrzymywały wysoką przewagę (18:10, 19:11). W końcówce jeszcze bardziej podkręciły tempo i wygrały 25:12 i cały mecz 3:0. Podopieczne trenera De Brandta przeważały w ataku, notując w tym elemencie znakomite 60% efektywności przy zaledwie 29% rywalek. Znakomicie także zagrywały, notując 10 punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki, przy 4 asach Gruzinek. Wielokrotnie utrudniały przeciwniczkom także wyprowadzanie akcji. Te dwa elementy okazały się kluczowe. Liderką Węgierek okazała się Renata Sandor, zdobywając przy 65-procentowej skuteczności ataku aż 19 punktów, w tym po jednym blokiem i zagrywką, 11 oczek dołożyła Dora Horvath, dla Gruzji 11 razy zapunktowała Czauczidze.

Węgry – Gruzja 3:0
(25:12, 25:15, 25:12)

Węgry: Bodnar Pap (3), Sandor (19), Talas (4), Szeles (8), Pallag (5), Horvath (11), Kotel D. (libero) oraz Kotel Z., Szakmary (1), Vacsi (1), Szombathelyi (3) i Liliom (4)
Gruzja: Kipszidze (2), Kakhadze (3), Tvauri (2), Sturua (1), Sanadze J. (1), Czauczidze (11), Sanadze T. (libero) oraz Czelidze (4), Zadimenczenko i Sosnowskaja