Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > K. Droszyński: Musimy zapomnieć o poprzedniej wygranej z Bułgarią

K. Droszyński: Musimy zapomnieć o poprzedniej wygranej z Bułgarią

fot. CEV

Reprezentacja Polski mężczyzn idzie jak burza na XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, bowiem w zmaganiach nie przegrała nawet jednego seta. - Mam nadzieję, że z takim samym bilansem zakończymy turniej - powiedział Kamil Droszyński.

Biało-czerwoni nie mają sobie równych na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży – w turnieju nie stracili nawet seta, a w piątek w półfinale wyższość zawodników Sebastiana Pawlika musiała uznać reprezentacja naszych południowych sąsiadów z Czech. Przed siatkarzami znad Odry i Wisły kolejne wyzwanie, bowiem w sobotę zagrają o złoty medal z kadrą Bułgarii. Wydaje się jednak, że większa pewność siebie będzie po stronie polskiej młodzieży, gdyż w trakcie trwających rozgrywek odnieśli już victorię nad tymi przeciwnikami. – Do tej pory udało się nam wygrać wszystkie mecze i mam nadzieję, że z takim bilansem zakończymy ten turniej – przyznał Kamil Droszyński, komentując dotychczasowe osiągnięcia swojej drużyny. – Nasze zwycięstwo w grupie z Bułgarią nie ma w tej chwili żadnego znaczenia. Finał to zupełnie inny mecz, rządzący się swoimi prawami. Musimy zapomnieć o tamtej wygranej i zrobić wszystko, żeby udało nam się wyjść z tarczą ponownie – dodał. Co więcej, ma on świadomość, że nie w każdym pojedynku było tak łatwo, jak wskazują przytoczone rezultaty. – Po wynikach mogłoby się wydawać, że to pierwszy mecz z Gruzją był najtrudniejszy. Wydaje mi się jednak, że w półfinale z Czechami mieliśmy jak do tej pory największe problemy – zaznaczył gracz.

Nie ulega wątpliwości, że forma podopiecznych trenera Pawlika zaskakuje i daje wiele powodów do satysfakcji. Droszyński pytany o to, jak to się stało, że młodzieży udało się osiągnąć taki pułap dyspozycji, powiedział, że wiele dały im boje, które prowadzili na polskich parkietach. – Bardzo dużo dały nam występy w Krispol I Lidze oraz międzynarodowe mecze sparingowe. Staramy się tworzyć kolektyw zarówno na boisku, jak i poza nim. To nasza recepta na sukces – zakończył siatkarz.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved