Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > J. Nawrocki: Nasz zespół to mieszanka doświadczenia i młodości

J. Nawrocki: Nasz zespół to mieszanka doświadczenia i młodości

fot. CEV

- Cieszę się, że zaangażowanie, które pokazały, ten duch walki, który mogliśmy zobaczyć, ofiarność w obronie, obrona taktyczna, bardzo dobra zagrywka spowodowały, że razem zniwelowaliśmy siłę ataku Portoryko - mówił po sobotnim meczu Polek trener Jacek Nawrocki.

Siatkarki Portoryko nie miały po półfinałowym meczu z Polkami zbyt wesołych min. Dla nich porażka oznacza, że w niedzielę zagrają o 3. miejsce w turnieju i nie mają już szans na awans do dywizji 1. – Gratulacje dla Polski, to był kawał ich dobrej roboty. Nie jesteśmy zadowolone z naszej postawy. Gra falowała, były lepsze i gorsze momenty, przydarzyło się nam dużo błędów, które nie powinny mieć miejsca – mówiła po spotkaniu Yarimar Rosa, kapitan naszych rywalek. –  Jestem trochę zły na moją drużynę, nasze zawodniczki nie mogły znaleźć swojego rytmu. Graliśmy raz lepiej, raz gorzej, ale jesteśmy doświadczoną drużyną i to nie powinno się było zdarzyć. To lato było bardzo trudne dla nas, zagraliśmy ostatnio dwanaście spotkań i jesteśmy trochę zmęczeni. Jeszcze raz gratuluję Polsce, a my skupiamy się na jutrzejszym meczu z Czechami – dodał szkoleniowiec reprezentacji Portoryko, Jose Mieles.

Jestem szczęśliwa po tym meczu, bo wygrałyśmy go w miarę dobrym stylu. Myślę, że zagrałyśmy całkiem niezłe spotkanie. Najważniejsze, że wiara nas nie opuszczała i zagrałyśmy do końca – mówiła na konferencji prasowej kapitan biało-czerwonych, Joanna Wołosz. W drugim secie odpuściłyśmy w zagrywce, a to właśnie ten element dawał nam przewagę. Grałyśmy odrzucającą zagrywką i dlatego było nam łatwiej zatrzymać rywalki. Wiadomo, mamy wiele do poprawienia, zdarzały się nam głupie błędy, ale z końcowego wyniku jestem bardzo zadowolona i teraz zbieramy siły na jutrzejszy mecz – przyznała rozgrywająca naszej reprezentacji.

Nasz zespół to mieszanka doświadczenia z młodością. Nasz zespół to również mieszanka zawodniczek, które od kilku tygodni są w treningu i w grze – zarówno takie, które wróciły po tournée w Ameryce Południowej, oraz takie, które wróciły po kilkutygodniowej przerwie, po igrzyskach europejskich w Baku. Tak naprawdę było trudno przewidzieć, jak dziewczyny zareagują na walkę w tak ważnym turnieju -stwierdził Jacek Nawrocki.Cieszę się, że zaangażowanie, które pokazały, ten duch walki, który mogliśmy zobaczyć, ofiarność w obronie, obrona taktyczna, bardzo dobra zagrywka spowodowały, że razem zniwelowaliśmy siłę ataku Portoryko, które tak naprawdę jest zespołem mocnym, zdolnym do bardzo efektownej gry. Dlatego całej drużynie gratuluję, ponieważ tak naprawdę nie jesteśmy w takim klasycznym przygotowaniu do tego finału, ale wymagały tego sytuacje zdrowotne i logistyczn e – dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved