Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Gianlorenzo Blengini nowym trenerem Włochów

Gianlorenzo Blengini nowym trenerem Włochów

fot. FIVB

Włosi poznali następcę Mauro Berruto, jest nim Gianlorenzo Blengini. Niebawem nowy szkoleniowiec reprezentacji Włoch ma ogłosić skład drużyny, która będzie przygotowywać się do Pucharu Świata, oraz nazwiska pozostałych członków sztabu szkoleniowego.

Ostatnie tygodnie były wyjątkowo burzliwe dla reprezentacji Włoch. Początkiem problemów Azzurrich wydawała się sytuacja mająca miejsce podczas finałów tegorocznej Ligi Światowej, kiedy to ówczesny szkoleniowiec Mauro Berruto odesłał ze zgrupowania czterech kluczowych zawodników. Wyniki zespołu z Półwyspu Apenińskiego uzyskane podczas turnieju nie były imponujące, jednak nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się później. Mający praktycznie pewną pozycję Mauro Berruto złożył rezygnację. Na krótko przed rozpoczęciem przygotowań do Pucharu Świata i mistrzostw Europy, których Włosi są współorganizatorem, przedstawiciele włoskiej federacji musieli szukać następcy Berruto.

Nazwisko nowego szkoleniowca miało być znane po posiedzeniu Rady Federalnej, która obradowała w terminie od 31 lipca do 1 sierpnia. Już w sobotę rano włoskie media poinformowały, że następcą Berruto będzie Gianlorenzo Blengini. A wybór 44-letniego trenera potwierdziła włoska federacja. O ile jeszcze rok wcześniej kandydatura reprezentującego młode pokolenie włoskich trenerów Blenginiego mogłaby być pewnym zaskoczeniem, tak teraz w gronie pozostałych kandydatów, tj. Lorenzo Bernardiego, Radostina Stojczewa i Angelo Lorenzettiego, to właśnie dotychczasowy asystent szkoleniowca Azzurrich był kandydatem numer jeden.

Nowy trener reprezentacji Włoch swoją funkcję będzie łączył z pracą w klubie. Zarówno przedstawiciele włoskiej federacji, jak i władze Lube Banca Marche Civitanova nie widzieli przeszkód, aby związany z klubem szkoleniowiec objął funkcję trenera reprezentacji. Oficjalnie ogłaszając wybór nowego szkoleniowca, Rada Federalna podziękowała również dotychczasowemu trenerowi – Mauro Berruto za wykonaną pracę.Przed Gianlorenzo Blenginim, mogącym dotychczas pochwalić się głównie doświadczeniem w pracy klubowej, spore wyzwanie. Szkoleniowiec ma za zadanie jak najlepiej przygotować zespół do Pucharu Świata, turnieju mogącego być przepustką do igrzysk olimpijskich w Rio w 2016 roku oraz do sukcesu podczas październikowych mistrzostw Starego Kontynentu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved