Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polacy bez straty seta w turnieju wywalczyli złoto

EYOF: Polacy bez straty seta w turnieju wywalczyli złoto

XIII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy był niezwykle udany dla biało-czerwonych. W finałowym pojedynku pokonali w trzech partiach reprezentację Bułgarii. Podopieczni Sebastiana Pawlika na turnieju w Tbilisi nie przegrali ani jednego seta.

Polacy tak jak zapowiadali wyszli bardzo zmotywowani i chcieli wygrać w trzech setach. Jak mówili, tak zrobili, na początku meczu objęli prowadzenie (3:0) i utrzymywali je przez większą część partii. Ich przewaga jeszcze wzrosła, co pozwoliło biało-czerwonym kontrolować przebieg wydarzeń na boisku (19:10). Bułgarzy nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się naszym kadetom, którzy wygrali wysoko 25:15. Polacy nie zwalniali tempa, ich rywale pierwszy punkt zdobyli po pierwszej przerwie technicznej (8:1). Tak ustawiona gra od początku pozwoliła podopiecznym Sebastiana Pawlika kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Polacy mogli grać kombinacyjnie na siatce, a Bułgarzy się gubili. Nasi siatkarze wygrali 25:14. Podopieczni Dragana Iwanowa podnieśli się po dwóch przegranych setach, rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Jednak po chwili to Polacy prowadzili 5:3 i narzucili swój styl gry. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili 16:9 i wydawało się, że spokojnie dowiozą swoją przewagę do końca. Tak też się stało, wygrali 25:18 i w całym meczu 3:0. W tym turnieju Polacy zagrali znakomicie, żaden z przeciwników nie wygrał z nimi choćby seta. Oby swoją dobrą passę podopieczni Sebastiana Pawlika kontynuowali w Argentynie na mistrzostwach świata, które rozpoczną się 14 sierpnia.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:15, 25:14, 25:18)

Polska: Kwolek (8), Kochanowski (7), Ziobrowski (14), Droszyński, Woch (12), Fornal (5), Masłowski (libero) oraz Szymański
Bułgaria: Szekerdżijew (9), I. Iwanow, Grozdanow (3), Parapunow (5), Ljuckanow (3), Manczew (2), Dramow (libero) oraz S. Iwanow (2) Kotew, Uzunow (1) i Dmitrow