Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szymon Romać: Powołanie to dla mnie wielkie wyróżnienie

Szymon Romać: Powołanie to dla mnie wielkie wyróżnienie

fot. Anna Gumowska

- Mogę reprezentować Polskę i zdobywać cenne doświadczenie. Poza tym przebywanie z kadrą to świetna okazja do zachowania ciągłości treningu - powiedział Szymon Romać o swoich doświadczeniach z kadrą narodową.

Był pan na igrzyskach europejskich w Baku. Ta impreza jest potrzebna?

Szymon Romać: – Tak. Myślę, że jest potrzebna, i to nie tylko siatkarzom. Sama idea takich zawodów jest bardzo fajna. Są one naprawdę ciekawe. W miarę upływu czasu i z każdą kolejną edycją będą się one stawać coraz bardziej prestiżowe i ich renoma będzie rosnąć. To z pewnością przyczyni się do tego, że będą w niej startować coraz bardziej znani sportowcy.

Trenował pan pod okiem Stephane’a Antigi. Jak było?– Z pierwszą reprezentacją trenowałem niezbyt długo, bo trzy tygodnie. Z tego, co zaobserwowałem, to dla niego liczy się przede wszystkim zespół. Oni są prawdziwą drużyną. Nie ma podziałów. Nie tworzą się żadne grupki. Jeśli chodzi o samą grę, to Antiga i Blain kładą duży nacisk na obronę i walkę o każdą piłkę. Nie ma piłek bezpańskich. Takie podejście procentuje w postaci wyników, np. zwycięstwa na mistrzostwach świata czy udziału w finale Ligi Światowej. Jestem przekonany, że podczas Pucharu Świata również zaprezentują się bardzo dobrze.

A jak układa się współpraca z trenerem Kowalem?

– To powołanie jest dla mnie, jako młodego zawodnika, wielkim wyróżnieniem. Mogę reprezentować Polskę i zdobywać cenne doświadczenie. Współpraca z trenerem Kowalem układa się naprawdę bardzo dobrze. Ogólnie w drużynie panuje świetna atmosfera. Poza tym przebywanie z kadrą to świetna okazja do zachowania ciągłości treningu. Trenując z reprezentacją, nie mam tak długiej przerwy po zakończeniu sezonu ligowego. To sprawia, że nie muszę sam organizować sobie treningów.

Ubiegły sezon był w waszym wykonaniu naprawdę dobry. Jakie cele na następny?

– Tak, to prawda. Byliśmy beniaminkiem PlusLigi, jednak w naszych szeregach znaleźli się siatkarze z dużym doświadczeniem i ograniem na tym poziomie. Zespół był mieszanką młodości i właśnie tego doświadczenia. Jak widać, sprawdziło się. Stworzyliśmy drużynę, która potrafiła walczyć z każdym przeciwnikiem. Teraz, po udanym sezonie, oczekiwania nieco wzrosły. Chcielibyśmy poprawić swoją pozycję na koniec rozgrywek. Zwłaszcza że poczyniliśmy kilka wzmocnień.

* – cały wywiad Magdaleny Gurban w serwisie polskatimes.pl

źródło: polskatimes.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved