Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Niemcy powoli szykują się już do operacji „mistrzostwa Europy”

Niemcy powoli szykują się już do operacji „mistrzostwa Europy”

fot. FIVB

Złoci medaliści z Baku mają przed sobą jeszcze 22 dni odpoczynku, potem rozpoczynają już przygotowania do mistrzostw Europy. Do drużyny Vitala Heynena wracają Gyorgy Grozer, Sebastian Schwarz, Marcus Steuerwald i Phillip Collin.

Zespół spotka się 22 sierpnia w swojej bazie w Kienbaum. Tam będzie szlifował formę, a już w połowie września rozpocznie się spora seria sparingów. W dniach 11-13.09 brązowi medaliści mistrzostw świata będą trenować i grać z Belgią. Następnie zespół uda się do Finlandii, gdzie będzie trenował z reprezentacją trenera Tuomasa Sammelvuo, a w dniach 18-19.09 w Salohalli rozegra dwa oficjalne mecze towarzyskie. Po powrocie do kraju siatkarze Vitala Heynena zaprezentują się swoim kibicom, w Ludwigsburgu wezmą udział w Turnieju Czterech Narodów. 25.09 zmierzą się ze Słowenią, dzień później z Francją, a na zakończenie zagrają z Serbią. Na koniec, tuż przed mistrzostwami Europy, 3.10 w Bremie Niemcy zagrają towarzysko z Rosją.

Europejski czempionat Lukas Kampa i koledzy zainaugurują 9.10 meczem z Bułgarią, w grającej w Sofii grupie A są także Czechy i Holandia. Trener Vital Heynen ogłosił listę 15 zawodników, którzy będą się przygotowywać do tej imprezy. Do zespołu wracają Gyorgy Grozer, Sebastian Schwarz, Marcus Steuerwald i Phillip Collin. Temu ostatniemu 20.08 kończy się kara rocznego zawieszenia w związku ze złamaniem zasad kontroli antydopingowej.

Skład reprezentacji Niemiec przygotowujący się do mistrzostw Europy:Rozgrywający: Lukas Kampa, Jan Zimmermann
Atakujący: Jochen Schöps, Gyorgy Grozer
Środkowi: Marcus Böhme, Philipp Collin, Tim Broshog, Michael Andrei
Przyjmujący: Tom Strohbach, Christian Fromm, Denis Kaliberda, Sebastian Schwarz, Dirk Westphal
Libero: Ferdinand Tille, Markus Steuerwald

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved