Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Młody talent z Australii w Noliko Maaseik

Młody talent z Australii w Noliko Maaseik

fot. archiwum

Jak podała oficjalna strona internetowa Noliko Maaseik, nowym nabytkiem 4. drużyny ubiegłego sezonu ligi belgijskiej został Max Staples. 21-latek pochodzi z Australii, a poprzedni sezon spędził w przeciętnie spisującej się drużynie Fusion Rotterdam.

Max Staples urodził się 27 lipca 1994 roku w Subiaco (przedmieście australijskiego miasta Perth). Jego przygoda z siatkówką rozpoczęła się w 2009 roku w liceum Rossmoyne, gdzie grał jako atakujący. Pasja do sportu pochłonęła go na tyle, że jakiś czas później dzięki stypendium sportowemu zdecydował się wyprowadzić do Canberry, by tam całkowicie poświęcić się uprawianej przez siebie dyscyplinie. W 2013 roku postawił swoje pierwsze kroki na europejskiej ścieżce, przenosząc się do występującego w drugiej lidze francuskiej Franse Ason Orange. Poprzedni sezon spędził w przeciętnie spisującej się drużynie holenderskiej Fusion Rotterdam, gdzie był wyróżniającą się postacią. Staples znalazł się w kadrze na Puchar Azji 2014. 21-latek jest też kapitanem reprezentacji Australii do lat 23.

Warto dodać, że Australijczyk jest kolejnym zawodnikiem po Robie Bontje, który w ostatnim czasie dołączył do ekipy z Maaseik. Wcześniej w szeregach Noliko znaleźli się Wout Wijsmans, Gijs Jorna oraz rozgrywający Nuno Pinheiro, którzy mają pomóc 4. drużynie belgijskiej ekstraklasy w wywalczeniu dobrego rezultatu w siatkarskiej Lidze Mistrzów i w powrocie na ligowe podium.

 źródło: inf. własna, noliko-maaseik.be

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved