Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Kolejne zwycięstwo Estończyków

LE M, gr. A: Kolejne zwycięstwo Estończyków

W drugim piątkowym meczu rywalizacji "polskiej" grupy lider tabeli nie zawiódł. Stawiani w roli faworyta Estończycy nie pozwolili rywalom z Danii na ugranie choćby seta, triumfując po niespełna półtoragodzinnym spotkaniu.

Obok przewagi w ataku atutem miejscowych była czujność w bloku. Na przestrzeni całego meczu podopieczni trenera Cretu punktowali w tym elemencie 10 razy, przy tylko jednym oczku po stronie Duńczyków. Grając kompletnie, Estończycy już w początkowej fazie partii premierowej wypracowali kilkupunktowe prowadzenie (8:5). Swoje w ataku dodawali Teppan z Tahtem, Taht imponował także zagraniami w bloku. Podczas kolejnej regulaminowej przerwy w grze obie ekipy dzieliły już cztery oczka (16:11). Duńczycy, podobnie jak we wcześniejszych meczach, mogli liczyć na Bonnesena. Lider reprezentacji Danii nie miał jednak większego wsparcia ze strony kolegów. Pojedyncze skuteczne zagrania asa reprezentacji Danii były jedynie tłem dla ataków kończonych przez Estończyków (25:17).

Kolejna partia to równie mocny start w wykonaniu siatkarzy z Estonii. Po 60-procentowej skuteczności z partii premierowej w tym secie podopieczni Gheorghe Cretu poprawili swoje noty, osiągając próg 77-procentowej efektywności w ataku. Najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu był Treial, wciąż nie zawodził Teppan. Siła ataku przyjezdnych wyraźnie słabła, co miało swoje odzwierciedlenie na tablicy wyników. Podczas drugiej przerwy technicznej obie ekipy dzieliło już siedem punktów (16:9). Na tym etapie rywalizacji Duńczycy nie mieli sportowych argumentów pozwalających nawiązać walkę z dobrze dysponowanymi gospodarzami. Pojedyncze zagrania Bonnesena czy Jacobsena na niewiele się zdały. Estończycy zapunktowali jeszcze bezpośrednio zagrywką i w końcówce seta gospodarze prowadzili już 21:13. Goście zdołali jeszcze nieco poprawić swoją sytuację, finalnie jednak niewiele to zmieniło i Estonia wygrała 25:16.

Po dwóch dość pewnie wygranych setach w szeregi zespołu trenera Cretu wkradło się rozluźnienie. Miało to swoje odzwierciedlenie w wyniku kolejnego seta. Estończycy częściej mylili się w ataku, mieli też wyraźne problemy z przyjęciem serwisów rywala. Spore problemy swoją zagrywką sprawiał rywalom Axel Jacobsen. Już podczas pierwszej regulaminowej przerwy w grze w lepszej sytuacji byli goście (8:6). Dwupunktowy dystans utrzymywał się na dłuższej przestrzeni seta. Dopiero zryw miejscowych w końcówce nieco uspokoił sytuację, chociaż wciąż jedno oczko zaliczki przemawiało na korzyść siatkarzy z Danii (21:20). Estończycy nie pozwoli jednak rywalom na przedłużenie losów spotkania. Nie była to strata nie do odrobienia, po raz kolejny sygnał swoim kolegom dał Teppan i odzyskując kontrolę nad przebiegiem zmagań, miejscowi wygrali 25:23.

Estonia – Dania 3:0
(25:17, 25:16, 25:23)

Estonia: Treial (10), Puppart (9), Toobal (1), Teppan (15), Taht (15), Aganits, Tamme (libero)
Dania: Jensen (4), Sorensen (5),  Jacobsen (7), Mollgaard (1), Bonnesen (16),  Huss (2), Alievski (libero) oraz Knudsen (1) i Bitsch (5)