Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polki pewnie pokonały gospodynie, zagrają o 5. miejsce

EYOF: Polki pewnie pokonały gospodynie, zagrają o 5. miejsce

Reprezentantki Polski, by pozostać w grze o 5. lokatę, musiały pokonać Gruzję. Biało-czerwone kontrolowały przebieg meczu do trzeciego seta, kiedy Julia Nowicka musiała opuścić parkiet, ale później powróciła na boisko i pomogła koleżankom odnieść zwycięstwo.

Choć Gruzinki zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie, to biało-czerwone nie zlekceważyły rywalek. Gospodynie całego turnieju mogły liczyć na wsparcie swojej publiczności. Podopieczne Andrzeja Pecia starały się już w pierwszej fazie seta zbudować przewagę, ale ambitna gra gospodyń na to nie pozwalała. Dopiero od stanu 10:11 zaczęła zarysowywać się wyraźniejsza przewaga biało-czerwonych. Na drugiej przerwie technicznej Polki miały już cztery „oczka” zaliczki. To umożliwiło reprezentantkom Polski spokojniejszą grę, z kolei Gruzinki nie potrafiły utrzymać wysokiego poziomu i zdobywać punktów przy zagrywce Polek. – Rozpoczęłyśmy ten mecz bardzo dobrze. Początek pierwszego i drugiego seta był wyrównany, ale z biegiem czasu te ważne punkty szły na nasze konto – powiedziała Aleksandra Rasińska, przyjmująca reprezentacji Polski. Koncentracja od samego początku spotkania i udany początek to coś, czego dotychczas brakowało naszej reprezentacji, w tym meczu to się zmieniło (25:20).

Drugi set wyglądał bardzo podobnie. Rywalki nie znajdowały recepty na powstrzymanie najlepiej punktującej w polskim zespole Oliwii Michalak (18 punktów zdobytych w tym meczu). Nasze młode reprezentantki pewnie zapisały na swoim koncie drugą partię i wszystko układało się po ich myśli (25:19).

W kolejnej odsłonie obraz spotkania uległ jednak diametralnej zmianie. Polki nie mogły zakończyć swoich akcji, mocno we znaki naszym reprezentantkom dawała się także Kalandadze, kapitan drużyny gospodyń, która zakończyła to spotkanie z dorobkiem 20 punktów. Jakby tego było mało, opuścić boisko musiała Julia Nowicka, która boleśnie odczuła jedną z prób obron piłki. To zadziałało na biało-czerwone deprymująco i te nie były już w stanie powstrzymać rozpędzonych Gruzinek.

W kolejnej odsłonie zawodniczka, która ucierpiała po tym nieprzyjemnym incydencie, mogła kontynuować grę. Polki udowodniły, że są w stanie pozbierać się i powrócić do swojej siatkówki. – Trzeci set nam nie wyszedł. Gruzinkom sprzyjało szczęście i głośny doping kibiców. Pogubiłyśmy się w przyjęciu, a na siatce zabrakło nam skuteczności. Dodatkowo Julka Nowicka po zderzeniu z bandą i uderzeniu piłki w głowę zemdlała na boisku. Na szczęście powróciła na parkiet i wsparła nas w 4. secie. Popełniając coraz mniej błędów, dobrnęliśmy do samego końca meczu – dodała Rasińska. Od stanu 12:11 na boisku istniała już praktycznie tylko jedna drużyna, biało-czerwone pokazały sportową złość i jutro zagrają o 5. miejsce w turnieju. Ich rywalkami będą zwyciężczynie drugiego półfinału, w którym grają reprezentacje Rosji i Czech.

Polska – Gruzja 3:1
(25:20, 25:19, 12:25, 25:14)

Polska: Michalak (18), Nowicka (3), Murek (7), Rasińska (9), Sobiczewska (5), Świrad (7), Stenzel (libero) oraz Muszyńska, Lipska i Wołodko
Gruzja: Enukidze (6), Gaorindashvili (10), Gabroshvili (2), Ulumbelashvili, Kalandadze (20), Markarashvili (4), Koraevi (libero) oraz Kvernadze, Bluashvili, Vashakidze (4) i Akhombadze