Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polacy zagrają o złoto

EYOF: Polacy zagrają o złoto

Biało-czerwoni na XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy nie przegrali nawet seta. Dziś w półfinale wyższość podopiecznych Sebastiana Pawlika musieli uznać Czesi. Jutro o złoto zmierzą się z reprezentacją Bułgarii, z którą na tym turnieju już wygrali.

Biało-czerwoni zaczęli od mocnego uderzenia, szybko objęli prowadzenie 4:0. Jednak Czesi nie odpuszczali, zbliżyli się do Polaków na jedno oczko (11:12). Po chwili podopieczni Sebastiana Pawlika odskoczyli, na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:13, a po powrocie na parkiet jeszcze powiększyli przewagę (22:16). Nadwyżkę dowieźli do końca i pewnie wygrali 25:19. Na początku drugiej partii także Polacy szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (5:3, 11:7) i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Taka sytuacja trwała do drugiej przerwy technicznej (16:13), po niej Czesi odrobili straty i doprowadzili do remisu po 16. Toczyła się walka punkt za punkt. W końcówce biało-czerwoni odskoczyli na dwa oczka i wygrali 25:23. Trzecia odsłona wyglądała podobnie, nasi kadeci szybko objęli prowadzenie (7:4) i z każdą kolejną akcją je powiększali (18:10). Czesi jeszcze się zmotywowali i odrobili kilka punktów, jednak to było za mało. Polacy wygrali 25:21 i zagrają jutro o złoto Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. – Mecz pomimo końcowego wyniku 3:0 nie należał do łatwych, ponieważ Czesi przez całe spotkanie starali się utrzymywać nasze tempo, ale to my w kluczowych momentach potrafiliśmy wykorzystywać swoje okazje. Dobrze przyjmowaliśmy zagrywki rywali, co znacznie ułatwiło nam grę w ataku – podsumował spotkanie Łukasz Kozub, rozgrywający reprezentacji.

W drugim półfinale Bułgarzy po tie-breaku pokonali Włochów. Z podopiecznymi Dragana Iwanowa graliśmy w środę i wygraliśmy z nimi 3:0.  – Podchodzimy bardzo zmotywowani do finału, podobnie jak do każdego spotkania. Chcielibyśmy powtórzyć wynik ze środy, bo wiem, że na to nas stać. Fajnie byłoby zakończyć turniej bez straty seta. Jednak wszystko zweryfikuje boisko – powiedział środkowy reprezentacji, Patryk Niemiec.

Polska – Czechy 3:0
(25:19, 25:23, 25:21)

Polska: Kwolek (9), Kochanowski (5), Ziobrowski (14), Droszyński (1), Woch (4), Fornal (11), Masłowski (libero) oraz Kozub i Domagała
Czechy: Mikulenka (5), Dzavoronok (9), Hudak (1), Cervinka, Cermak (5), Smidl (8), Kunc (libero) oraz Handlir (3), Sulc (5), Indra i Novak