Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sześć nowych zawodniczek w Jokerze Mekro Świecie

Sześć nowych zawodniczek w Jokerze Mekro Świecie

Działaczom Jokera Mekro Świecie udało się zachować trzon zespołu z poprzedniego sezonu. Ponadto do drużyny dołączyło kilka ogranych siatkarek na I-ligowym poziomie, które jeszcze mają wzmocnić siłę ekipy prowadzonej przez trenera Nadolnego.

Za beniaminkiem zaplecza Orlen Ligi bardzo udany sezon. Świecianki w debiucie w I lidze bez problemu wywalczyły miejsce w play-off, a całą rywalizację zakończyły ostatecznie na czwartym miejscu. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia. Mimo że rywale nie próżnują i wzmacniają swoje składy, to podobnie poczynili działacze Jokera. W zespole prowadzonym przez Andrzeja Nadolnego kontrakty przedłużyło sześć zawodniczek. Są nimi: Katarzyna Wenerska, Aleksandra Przepiórka (rozgrywające), Angelika Strządała (przyjmująca), Alicja Walczak (libero), Patrycja Flakus (atakująca) oraz Ewelina Toborek (środkowa). – Nie było łatwo zbudować zespół, ale cieszymy się, że zostało sześć zawodniczek z poprzedniego sezonu. Wszystkie one stanowiły o sile zespołu w minionych rozgrywkach. Mamy też sześć nowych siatkarek. Na papierze nie jesteśmy słabsi, a mocniejsi niż wcześniej – powiedział Andrzej Nadolny, szkoleniowiec Jokera Mekro Świecie.

Wśród nowych nabytków nie brakuje znanych i ogranych na I-ligowym froncie zawodniczek. Przede wszystkim wzmocnieniu uległo przyjęcie Jokera, bowiem pod skrzydłami trenera Nadolnego znalazły się – Natalia Matusz, która wcześniej występowała między innymi w Piaście Szczecin i Chemiku Police oraz Gabriela Gasidło, czyli szóstkowa zawodniczka Silesii Volley w minionym sezonie. Ponadto na powrót do I ligi zdecydowała się Aneta Duda, która z dobrej strony pokazała się, grając w Karpatach Krosno. Ostatniego sezonu jednak nie zaliczy do najbardziej udanych, gdyż na skutek kontuzji nie grała zbyt wiele w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Węgrów na Świecie zamieniła Gabriela Borawska, zaś z Podkarpacia na północ Polski przeniosła się Joanna Prokop. Stawkę nowych nabytków Jokera uzupełnia Aleksandra Gancarz, która ostatnio reprezentowała Spartę Warszawa. Zakontraktowanie tych zawodniczek wskazuje na to, że zespół ze Świecia po raz kolejny nie zamierza być chłopcem do bicia, a ma chrapkę na to, by nawet utrzeć nosa faworytkom.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi kobietźródło: inf. własna, Telewizja CSW

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved