Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nike Węgrów już w komplecie, przygotowania rozpocznie 3 sierpnia

Nike Węgrów już w komplecie, przygotowania rozpocznie 3 sierpnia

fot. archiwum

Drużyna z Węgrowa w nadchodzącym sezonie będzie stanowiła mieszankę rutyny z młodością. W szeregach Nike zagrają także wyróżniające się zawodniczki Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Podopieczne trenera Kupisza przygotowania rozpoczną 3 sierpnia.

Do sporych zmian personalnych doszło w Nike Węgrów. Kontrakty z drużyną przedłużyło jedynie sześć siatkarek. Na przenosiny do Węgrowa zdecydowała się spora rzesza młodych zawodniczek – Adrianna Lewandowska, Pola Nowacka, Agnieszka Szostok, Marta Ciesiulewicz i Katarzyna Urbanowicz. Pod skrzydła trenera Kupisza trafiła także doświadczona Dominika Nowakowska. – Jest to nasz najsilniejszy zakup – powiedział Robert Kupisz. Pozostałe nowe zawodniczki są bardzo młode. Dopiero niedawno skończyły szkoły średnie i są na początku seniorskiej kariery, ale mają za sobą ciekawy okres juniorski – dodał.

W minionym sezonie sporo zawodniczek na treningi do Węgrowa dojeżdżało ze stolicy. Teraz ma się to zmienić. – Przede wszystkim szukaliśmy zawodniczek, które będą miały możliwość mieszkania w Węgrowie. Dzięki temu będą one bardziej dyspozycyjne, a poza tym będą miały więcej czasu na regenerację i odpoczynek. Tego nam bardzo brakowało w poprzednim sezonie. Wiele było w nim takich sytuacji, w których nie mogłem skorzystać z całego zespołu – wyjaśnił Kupisz. – Ponadto szukaliśmy zawodniczek, które dopiero wchodzą w siatkówkę seniorską i dla których Węgrów będzie takim miejscem, gdzie będą mogły się rozwijać przy boku bardziej doświadczonych koleżanek – dodał.

Węgrowska ekipa będzie liczyła czternaście zawodniczek. Skład uzupełnią wyróżniające się siatkarki z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego – Natalia Bielińska (przyjmująca) oraz Beata Skuza (rozgrywająca). – Na pewno na początku sezonu będzie im ciężko wywalczyć sobie miejsce na boisku, ale są na tyle utalentowane, że z biegiem czasu powinny być coraz lepsze – skomentował szkoleniowiec I-ligowca. – Raz w tygodniu w treningu z pierwszym zespołem będą brały udział także inne wyróżniające się zawodniczki SOS-ów. Ma to stanowić formę przyciągnięcia młodych, zdolnych zawodniczek z małych miejscowości do naszego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. Nasz klub chce pomóc w całym ich szkoleniu. Warto przypomnieć, że z poprzedniego sezonu została Ania Wondołkowska, która jest wychowanką SOS-u. W tej chwili jest już seniorką i dalej gra w naszym klubie. Ta współpraca nie jest na pokaz, ale ma ona solidne podwaliny, z której czerpią obie strony – dodał.



Podopieczne trenera Kupisza przygotowania do sezonu rozpoczną 3 sierpnia. Przez pierwsze dni będą przygotowywały się na własnych obiektach, zaś 7 sierpnia wybiorą się na obóz do Szczecinowa w powiecie ełckim. – Dwa lata z rzędu jeździliśmy do Lądka-Zdrój. Teraz szukałem miejsca, w którym może są nieco gorsze warunki, ale bardzo zależało mi na tym, aby zespół miał możliwość przebywania ze sobą jak najwięcej. Mamy wiele młodych, nowych zawodniczek, więc zespół jak najszybciej powinien się poznać i scementować – zakończył Kupisz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved