Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. A: Turczynki rozpoczęły od wygranej

LE K, gr. A: Turczynki rozpoczęły od wygranej

W meczu inaugurującym rozgrywki Ligi Europejskiej kobiet Turczynki nie dały większych szans Greczynkom, pokonując je w trzech setach. Najwięcej emocji było w drugiej partii, którą gospodynie rozpoczęły od wysokiego prowadzenia, a i tak przegrały.

Początek spotkania należał do Greczynek, które już w pierwszych akcjach wypracowały nieznaczną przewagę. Siatkarki z Hellady utrzymywały 2-3 punkty dystansu niemal do połowy partii. Wtedy jednak rywalki zaczęły systematycznie odrabiać straty i na drugą przerwę techniczną ekipy schodziły przy ich jednopunktowym prowadzeniu. Rozpędzone siatkarki znad Bosforu pewnie zmierzały do wygranej i nie pozwoliły rywalkom na powrót do gry. Kluczem do ich sukcesu okazała się zagrywka, którą tylko w tej odsłonie punktowały pięciokrotnie (przy jednym asie rywalek). Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25:22.

W kolejnej odsłonie kibicie mogli ponownie obserwować dobry początek w wykonaniu gospodyń, które tym razem na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:1. Gdy w dalszej części partii ich przewaga utrzymywała się, a na drugi czas drużyny schodziły przy ich aż dziewięciopunktowym prowadzeniu, wydawało się, że już nic nie może im odebrać wygranej. Tymczasem kobieta zmienną jest – siatkarki z Turcji szybko powróciły do gry i po kilku minutach to one miały pierwszą piłkę setową. Swojej szansy nie zmarnowały i postawiły kropkę nad i, zwyciężając 25:23.

Turczynki najwyraźniej nie chciały już dopuścić do tak nerwowej gry w trzeciej odsłonie i od pierwszych akcji to one były na prowadzeniu. Podłamane takim obrotem wydarzeń w meczu Greczynki nie potrafiły odrobić strat i same oddawały rywalkom punkty po błędach. Chociaż ich strata do rywalek przez całą partię nie była duża, jednak to siatkarki z Turcji dyktowały warunki, finalnie triumfując 25:21, a w całym spotkaniu 3:0.

Grecja – Turcja 0:3
(22:25, 23:25, 21:25)

Grecja: Nomikou (10), Papafotiou (3), Kiosi (4), Lamprousi (9), Merteki (10), Giota (5), Artakianou (libero) oraz Vasilantonaki (7), Chantava, Christodoulou i Strantzali (3)

Turcja: Yilmaz (6), Güler (2), Yildrim (9), Boz (9), Gürkaynak (11), Aydinogullari (7), Kayacan (libero) oraz Kestirengöz (4), Karasoy (1) i Cakiroglu (6)