Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jak będą wyglądały kwalifikacje do igrzysk olimpijskich?

Jak będą wyglądały kwalifikacje do igrzysk olimpijskich?

fot. archiwum

W sierpniu ruszą kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Pierwsze przepustki do Rio de Janeiro siatkarki i siatkarze będą mogli zdobyć w Pucharze Świata. O kolejne bilety do Brazylii powalczą w kontynentalnych i światowych turniejach kwalifikacyjnych.

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie, które już za rok odbędą się w Rio de Janeiro. W wielu dyscyplinach ruszyły już do nich kwalifikacje. Niebawem do boju o jedenaście przepustek na najważniejszą imprezę czterolecia staną siatkarki oraz siatkarze. W morderczym procesie kwalifikacyjnym udziału nie będzie brała Brazylia, która jako gospodarz ma już zapewniony start w Rio de Janeiro.

Pod koniec sierpnia rozpocznie się pierwszy etap kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Będzie nim Puchar Świata, który rozegrany zostanie w Japonii. Jest to jedna z najbardziej wyczerpujących imprez, bowiem w ciągu szesnastu dni każdy z zespołów rozegra po jedenaście spotkań. Turniej kobiecy odbędzie się od 22 sierpnia do 6 września, a zagrają w nim: Amerykanki, Chinki, Serbki, Peruwianki, Koreanki, Algierki, Japonki, Dominikanki, Rosjanki, Kubanki, Argentynki oraz Kenijki. Natomiast zmagania męskie rozpoczną się 8, a zakończą 23 września. Do rywalizacji przystąpią w nich: Rosjanie, Polacy, Irańczycy, Włosi, Argentyńczycy, Egipcjanie, Tunezyjczycy, Amerykanie, Japończycy, Australijczycy, Kanadyjczycy oraz Wenezuelczycy. Po dwie najlepsze drużyny wywalczą bilety na igrzyska olimpijskie.

Kolejne przepustki do Brazylii można będzie zdobyć w czterech turniejach kwalifikacyjnych. Ich zwycięzcy zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn wywalczą awans na igrzyska olimpijskie (Europa, Ameryka Północna, Środkowa i Karaiby, Ameryka Południowa, Afryka). Na Starym Kontynencie mężczyźni zagrają w Berlinie, zaś kobiety w Ankarze.Ostatnią szansą na znalezienie się w gronie dwunastu uczestników igrzysk olimpijskich będą dwa światowe turnieje kwalifikacyjne. Pierwszy z nich odbędzie się w Japonii i będzie połączony z azjatyckim turniejem kontynentalnym. Zagra w nim osiem zespołów, a do zgarnięcia będą aż cztery przepustki do Rio de Janeiro (trzy najwyżej uplasowane zespoły oraz najlepsza azjatycka ekipa). W nim wezmą udział: drugi i trzeci zespół z europejskiego turnieju kwalifikacyjnego, drugi zespół z turnieju kontynentalnego w Ameryce Południowej oraz drugi zespół z kontynentalnych kwalifikacji w strefie NORCECA, a także cztery zespoły z Azji. W drugim turnieju światowych kwalifikacji zagrają cztery drużyny, a będą to – trzeci zespół z kontynentalnych kwalifikacji w strefie NORCECA oraz w strefie CSV, a także druga i trzecia drużyna z afrykańskiego turnieju kontynentalnego.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, Puchar Świata, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved