Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Falyn Fonoimoana wraca do Sopotu ze złotym medalem

Falyn Fonoimoana wraca do Sopotu ze złotym medalem

fot. archiwum

Falyn Fonoimoana przez najbliższy sezon będzie reprezentowała barwy PGE Atomu Trefla Sopot. Klub aktualnych wicemistrzyń Polski przedłużył kontrakt z amerykańską przyjmującą, która w minionym tygodniu zdobyła złoty medal igrzysk panamerykańskich.

Do sopockiego klubu Falyn Fonoimoana przychodziła jako wiodąca oraz świetnie punktująca zawodniczka ligi portorykańskiej. Pomimo dołączenia do drużyny w trakcie sezonu w Sopocie zaaklimatyzowała się bardzo szybko. W niektórych meczach była zaś dla zespołu Lorenzo Micellego bezcenna. – Mamy szczęście do siatkarek, które w pojedynkę odmieniają losy meczów – mówi Katarzyna Wirkowska, rzecznik prasowy PGE Atomu Trefla Sopot. – Kilka sezonów temu ulubienicą publiczności była u nas Noris Cabrera, a po tym sezonie na to miano superrezerwowej zdecydowanie zasługuje właśnie Falyn. Pamiętamy dobrze kilka starć, w których kończyła bardzo ważne piłki, w tym na przykład morderczy, pięciosetowy mecz finałowy Pucharu Polski. Oczywiście to wciąż siatkarka bardzo młoda, przed którą jest sporo pracy, ale już po tym czasie spędzonym z naszym zespołem widać, że ma otwartą głowę i cały czas chce się doskonalić.

Fonoimoana dołączyła do klubu w grudniu 2014 roku, zastępując w drużynie Janę Matiasovską. Zadebiutowała kilka dni później, dokładnie 28 grudnia, w meczu z KS-em Pałacem Bydgoszcz. Znakomicie zaprezentowała się w spotkaniu z PGNiG Naftą Piła, gdy zakończyła mecz z 15 punktami na koncie, ale zdecydowanie miała także „patent” na Chemika, który zapamięta ją na długo nie tylko dzięki finałowi Pucharu Polski, ale też dzięki czwartemu meczowi finałowemu Orlen Ligi, w którym zdobyła 12 punktów przy dobrej skuteczności.

Po zakończeniu ligi 23-letnia zawodniczka nie miała jednak wiele czasu na odpoczynek. Praktycznie od razu udała się na zgrupowanie kadry Stanów Zjednoczonych, która przygotowywała się do igrzysk panamerykańskich w Toronto. – To było dla mnie duże doświadczenie, patrząc od strony nawet nie tyle fizycznej, co mentalnej. Jestem młodą zawodniczką, która cały czas uczy się zespołowości i wielu aspektów taktycznych. Wszystkie te ostatnie doświadczenia bardzo wiele mi dały i sama widzę, że zmieniam się jako siatkarka, zbieram coraz więcej tej boiskowej mądrości. Nawet wtedy, kiedy nie dostawałam szans na grę, oglądanie koleżanek z zespołu w konfrontacji z innymi drużynami też daje możliwość podejrzenia różnych wariantów – podsumowuje aktualna złota medalistka kanadyjskich zawodów.Atomówki rozpoczną przygotowania do nowego sezonu na początku sierpnia, po czym otrzymają harmonogram ćwiczeń indywidualnych, które będą wykonywały przez trzy tygodnie. Po tym czasie, czyli pod koniec miesiąca, wszystkie zawodniczki z wyjątkiem tych aktywnie uczestniczących w zgrupowaniach kadr narodowych pojawiają się w Sopocie, gdzie rozpoczną treningi zespołowe w hali.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved