Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Chwastyniak poprowadzi KPS Siedlce

Chwastyniak poprowadzi KPS Siedlce

fot. archiwum

Witold Chwastyniak poprowadzi KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS w nadchodzącym sezonie. Na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpi Przemysława Michalczyka, który został prezesem Jastrzębskiego Węgla.

Po zakończeniu sezonu w którym KPS Siedlce nie zakwalifikował się do play-off, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce w rozgrywkach Krispol I Ligi, władze klubu zdecydowały się na nieprzedłużanie umowy ze Sławomirem Gerymskim. Jego następcą na ławce trenerskiej siedleckiego zespołu miał być Przemysław Michalczyk. Jednak dość nieoczekiwanie umowa z nim została rozwiązana, a były reprezentant Polski został prezesem Jastrzębskiego Węgla. W tej sytuacji włodarze KPS-u musieli szukać nowego trenera. Padło na Witolda Chwastyniaka, który jeszcze w minionym sezonie był czynnym zawodnikiem, grającym w Krispolu Września.

Wcześniej Chwastyniak przez dwa sezony (2011-2013) był czołowym środkowym KPS-u. W połowie drugiego z nich przejął obowiązki drugiego szkoleniowca. Wówczas pierwszym trenerem został Maciej Nowak, a roszady na ławce trenerskiej spowodowane były słabymi wynikami osiąganymi przez siedlecki zespół. Teraz dojdzie do zamiany ról, bowiem Maciej Nowak stanie się asystentem Chwastyniaka i będzie pomagał mu poukładać praktycznie od nowa zespół, w którego składzie pozostało tylko dwóch zawodników z minionych rozgrywek.

Siedlczanie przygotowania do sezonu rozpoczną od najbliższego poniedziałku. Przez pierwsze dni treningi odbywały się będą w Białej Podlaskiej, zaś od 7 sierpnia zostaną przeniesione do Siedlec. Harmonogram sparingów nie jest jeszcze znany.Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved