Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wiślaczki będą przygotowywać się pod Tatrami

Wiślaczki będą przygotowywać się pod Tatrami

fot. archiwum

Początek sierpnia dla większości zespołów oznacza koniec wakacji i okres wytężonej pracy fizycznej. Nie inaczej będzie dla beniaminka I ligi kobiet z Warszawy, który w niedzielę rozpoczyna dwumiesięczny okres przygotowawczy.

W stolicy wakacje trwają w najlepsze. Doskonale widać to na ulicach i środkach komunikacji miejskiej. Wkrótce ten sielski krajobraz zmieni się dla siatkarek Wisły Warszawa, które rozpoczną przygotowania do historycznego sezonu na boiskach zaplecza Orlen Ligi. Na Bemowo, gdzie na co dzień będą grać i trenować wiślaczki, powoli zjeżdżają pierwsze zawodniczki. Z naszych informacji wynika, że w stolicy pojawiła się już Chorwatka, Nikolina Kovačić oraz jej serbska koleżanka, Ivana Isailović. W sobotę planowany jest przyjazd trenera Mirosława Zawieracza.Przygotowania rozpoczniemy w niedzielę popołudniu. Zaplanowaliśmy krótkie spotkanie organizacyjne, po którym dziewczynom zostanie wydany sprzęt, następnie zjemy wspólną kolację. Będzie to pierwsza okazja do bliższego poznania się i podzielenia się wrażeniami z wakacji, nakreślenia sobie wspólnych planów – mówi szkoleniowiec beniaminka I ligi kobiet.

Od poniedziałku wiślaczki rozpoczną ciężką i intensywną, trwającą dwa miesiące pracę. Rano siatkarki przejdą badania medyczne, a popołudniu odbędzie się pierwszy trening, w którym główny nacisk postawiony będzie na aspekty siłowe. – Lekko nie będzie, ale takie są losy siatkarek – śmieje się trener Zawieracz. – We wtorek przejdziemy jeszcze jeden trening, a popołudniu wyjedziemy do Zakopanego – dodaje szkoleniowiec Wisły Warszawa. Okazuje się, że pod Tatrami stołeczne będą przygotowywać się przez okrągły miesiąc, poznając uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wcześniej władze klubu planowały jeszcze obóz przygotowawczy w Dźwirzynie, jednak z uwagi na trudną dostępność obiektów sportowych nad Bałtykiem zdecydowały się przedłużyć zgrupowanie w Zakopanem.

Do Warszawy tak naprawdę wracamy we wrześniu. Jest to czas na zgrywanie się zespołu, zdobywanie ostatnich szlifów przed sezonem. W chwili obecnej mamy zaplanowany udział w dwóch turniejach – w Murowanej Goślinie i w Świeciu. Szukamy jeszcze sparingpartnerów, z którymi moglibyśmy się sprawdzić – tłumaczy Mirosław Zawieracz.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved