Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > UKS Culmen Chełmno otwiera nowy rozdział w II lidze

UKS Culmen Chełmno otwiera nowy rozdział w II lidze

fot. archiwum

Niecałe 3 miesiące temu po zajęciu 3. miejsca w turnieju finałowym o wejście do II ligi kobiet w Siedlcach nikt w Chełmnie nie myślał, że UKS Culmen rozpocznie nowy sezon 2015/2016 w II lidze. Zgłoszony akces i cierpliwe wyczekiwanie na decyzję władz PZPS-u przyniosły efekt.

UKS Culmen, który na siatkarskiej mapie znany był z osiągnięć w kategoriach młodzieżowych, wkracza w nowy etap swojej działalności. Jesienią zadebiutuje na drugoligowych parkietach.

Dla klubu z tzw. „miasta zakochanych” to pierwszy, a co za tym idzie historyczny awans do II ligi piłki siatkowej kobiet. Wielokrotny mistrz III ligi województwa kujawsko-pomorskiego przygotowania do sezonu rozpoczyna pod wodzą trenera Karola Rosołowskiego. Culmen stawia na wychowanki, w tym powracającą z wypożyczenia z pierwszoligowego zespołu Budowlanych Toruń – Sylwię Korczak, a także powracającą z urlopu macierzyńskiego Agnieszkę Śniegowską. To właśnie Korczak ma stanowić filar zespołu, który ma być połączeniem rutyny i młodości.

UKS Culmen prowadzi również zaawansowane rozmowy z Anną Hohn, która w poprzednich latach reprezentowała Jokera Mekro Świecie, oraz Oliwią Jakielaszek, zawodniczką występującą w Młodej Orlen Ligi w KS-ie Pałacu Bydgoszcz. Przy pozostaniu zawodniczek, które odgrywały główną role w poprzednim sezonie, UKS Culmen Chełmno może sprawić niejedną niespodziankę, a zespoły przyjezdne raczej „nie zakochają się” w gorącym chełmińskim parkiecie.Jesteśmy małym klubem o świetnie rozwiniętej strukturze, którą chcemy rozszerzyć. To nasz główny cel przyświecający grze w II lidze kobiet. To duże osiągnięcie zarówno dla zespołu, jak i całego miasta. Jeszcze nigdy w historii chełmińskiej siatkówki nie było takiego wydarzenia. Dlatego wszyscy ciężko pracujemy nad składem, aby spełniał on pokładane w nim oczekiwania – powiedział Karol Rosołowski trener UKS-u Culmen Chełmno.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved