Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Siatkarki ŁKS-u rozpoczęły treningi

Siatkarki ŁKS-u rozpoczęły treningi

fot. archiwum

W poniedziałkowy wieczór przygotowania do nowego sezonu rozpoczął wicemistrz I ligi kobiet, ŁKS Commercecon Łódź. Na pierwszych zajęciach oprócz seniorek stawiły się również cztery siatkarki z zespołu juniorskiego, który grać będzie w II lidze kobiet.

Na pierwszych zajęciach okresu przygotowawczego przed kolejnym sezonem w I lidze kobiet stawiły się wszystkie siatkarki ŁKS-u Commercecon Łodź z wyjątkiem reprezentantki Australii, Katariny Osadchuk. Posiadająca również paszport chorwacki zawodniczka wraz z reprezentacją Australii uczestniczyła w rozgrywkach World Grand Prix i na zajęcia w klubie stawi się z pewnym opóźnieniem. – Katarina ma być z nami od 10 sierpnia, odbędzie kilka treningów i na obozie będzie już normalnie trenowała z zespołem. Jesteśmy w kontakcie, rozmawiamy na temat tego, co robi w tej krótkiej przerwie pomiędzy rozgrywkami międzynarodowymi a przylotem do Polski. Wspólnie na pewno ustalimy plan jej przygotowań – mówi trener łódzkiego zespołu, Maciej Bartodziejski.

Oprócz seniorek na pierwszym treningu pojawiło się również kilka zawodniczek zespołu juniorskiego ŁKS-u, który występować będzie w II lidze. Trener Maciej Bartodziejski nie ukrywa, że chciałby, by 14-osobową kadrę meczową na spotkania pierwszoligowe uzupełniały wyróżniające się juniorki. Od poniedziałku z ŁKS-em trenuje również jeszcze jedna środkowa, ale zarówno trenerzy, jak i działacze nie chcą zdradzać jej nazwiska. – Jeśli przekona do siebie sztab trenerski, zostanie u nas w zespole – mówi prezes ŁKS-u Hubert Hoffman.

Łodzianki trenują w hali przy ul. Skorupki 21, gdzie będą rozgrywać swoje mecze ligowe, mają również zajęcia w siłowni. – Na razie jest jeszcze za wcześnie, by mówić o atmosferze, za nami dopiero pierwsze treningi. Cieszę się, że wszystkie dziewczyny stawiły się na zajęcia zdrowe i nie uskarżają się na żadne dolegliwości – mówi trener Maciej Bartodziejski, któremu w prowadzeniu zespołu w tym sezonie pomagać będzie Bartłomiej Bartodziejski, prywatnie… bratanek pierwszego szkoleniowca.Siatkarki ŁKS-u na własnych obiektach trenować będą do 14 sierpnia, tego dnia wyjadą na obóz sportowy do Istebnej. Po powrocie będą miały kilka dni wolnego i we wrześniu sprawdzą swoją formę w dwóch lub trzech turniejach towarzyskich. Jednym z nich ma być Turniej o Puchar Commercecon w Łodzi (11-13 września), w którym udział zapowiedziały już zespoły Budowlanych Toruń, PSPS-u Chemika Police oraz czeski TJ Ostrava. – W tych turniejach zależy mi przede wszystkim na zgraniu zespołu, ale też na poznaniu indywidualnych możliwości poszczególnych zawodniczek – przyznaje Maciej Bartodziejski, który zwraca również uwagę, że pierwszoligowi przeciwnicy znacznie się wzmocnili w przerwie pomiędzy sezonami. – Wydaje mi się, że Zawisza Sulechów będzie mieć silniejszą drużynę niż w poprzednim sezonie, podobnie Budowlani Toruń. Na pewno groźna może być Wisła Warszawa i nasz zespół i między tymi czterema zespołami może się toczyć walka o medale – ocenia trener pierwszoligowych siatkarek ŁKS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved