Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mauro Berruto podał się do dymisji

Mauro Berruto podał się do dymisji

fot. archiwum

Mauro Berruto po niespełna czterech latach współpracy postanowił zamknąć rozdział związany z męską reprezentacją Włoch. Jak donoszą lokalne media, 46-letni szkoleniowiec złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Decyzja charyzmatycznego Włocha na Półwyspie Apenińskim okazała się ogromnym zaskoczeniem. Media przypominają, że Mauro Berruto jeszcze kilka dni temu spotkał się z szefem włoskiej federacji i nic nie zapowiadało, że trener kadry zdecyduje się na taki krok. Berruto nie chce komentować sprawy, podkreślając, że w najbliższym czasie jego dymisja zostanie przyjęta przez władze siatkówki nad Tybrem.

Przypomnijmy, że Mauro Berruto na ławce trenerskiej męskiej reprezentacji Włoch zastąpił obecnego szkoleniowca Lotosu Trefla Gdańsk, Andreę Anastasiego. Pod jego wodzą azzurri dwukrotnie zostawali wicemistrzami Europy. Rok później siatkarze z Półwyspu Apenińskiego wywalczyli brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Kolejne sukcesy przyszły rok później. W 2013 r. Włosi sięgnęli po brąz w rozgrywkach Ligi Światowej, a następnie w Pucharze Wielkich Mistrzów.

Media spekulują, że wpływ na decyzję Włocha miały ostatnie, słabe wyniki reprezentacji oraz nie najlepsza atmosfera wokół kadry po wyrzuceniu przed tegorocznymi finałami Ligi Światowej Dragana Travicy, Ivana Zaytseva, Giulio Sabbiego i Luigiego Randazzo. Spekuluje się, że następcą Berruto mógłby zostać Gianlorenzo Blengini.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved