Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Koniec laby dla Silesii Volley

Koniec laby dla Silesii Volley

fot. archiwum

W Mysłowicach powoli kończy się okres wakacyjny. Na najbliższy poniedziałek trener Rafał Kalinowski zaplanował pierwszy trening, który zainicjuje ośmiotygodniowy okres przygotowawczy Silesii Volley. Silesianki będą trenować głównie na własnych obiektach.

Do tej pory przy Bończyka widoczni byli głównie działacze pierwszoligowca z Mysłowic, którzy skupiali się na budowaniu zespołu na przyszły sezon. Od najbliższego poniedziałku ma się to zmienić, bowiem w hali miejscowego MOSiR-u i okolicznych obiektach pojawią się silesianki, które zainaugurują okres przygotowawczy do sezonu 2015/2016. – Wznowienie treningów zaplanowaliśmy na pierwszy poniedziałek sierpnia. Do południa skupimy się na sprawach organizacyjnych, natomiast późnym popołudniem przeprowadzony będzie pierwszy trening – mówi dla Strefy Siatkówki Rafał Kalinowski. W pierwszym tygodniu przygotowań rozpoczniemy dość spokojnie, bo trenować będziemy raz dziennie, akcentując ćwiczenia wzmacniające i rozciągające. Zdecydowanie intensywniej będziemy pracować od 10 sierpnia. Zaplanowaliśmy dwa treningi dziennie z przerwami na regenerację. Skupimy się przede wszystkim na wzmacnianiu się fizycznie. W dalszej kolejności pojawią się zajęcia z piłkami – tłumaczy szkoleniowiec Silesii Volley.

W tym roku zespół z Górnego Śląska zamierza trenować niemal tylko i wyłącznie na własnych obiektach. – Nie planujemy żadnego obozu. W związku z tym, że nasze grupy sportowe wyjeżdżają w tym czasie na różne zgrupowania w sierpniu, halę i siłownię mamy prawie tylko dla siebie. Mamy zapewnione tu komfortowe warunki, o które czasami trudno, decydując się na wyjazd w Polskę – wyjaśnia Rafał Kalinowski. We wrześniu Silesia Volley rozpocznie kolejny etap przygotowań. Zespół z Mysłowic dalej będzie trenował przy Bończyka, ale za 4-5 tygodni rozpocznie szlifowanie i sprawdzanie własnej formy. – W tym czasie chcielibyśmy rozegrać 2-3 turnieje towarzyskie. Jeden z nich chcemy zorganizować u siebie. Przy okazji Memoriału Stanisława Padlewskiego, w którym wystąpią zespoły młodzieżowe, chcemy rozegrać turniej towarzyski z udziałem drużyn I ligi kobiet. Szukamy też potencjalnych rywali, z którymi będziemy mogli się sprawdzić w pojedynczych sparingach – zakończył trener Silesii Volley.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved