Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Biało-czerwoni wciąż niepokonani w Tbilisi

EYOF: Biało-czerwoni wciąż niepokonani w Tbilisi

Na XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy podopieczni Sebastiana Pawlika są nie do zatrzymania, nie stracili nawet seta. Dzisiaj pokonali siatkarzy z Bułgarii i awansowali do półfinału z pierwszego seta. Ich kolejnym rywalem będą Czesi.

Polacy mając pewny awans do półfinału, nie zamierzali spocząć na laurach, interesowało ich tylko zwycięstwo. Jak zapowiadali, tak też zrobili. Narzucili swój styl gry od początku. Szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali do końca seta i wygrali 25:19. W drugiej partii gra biało-czerwonych wyglądała jeszcze lepiej, odrzucili rywala od siatki zagrywką. Bułgarzy nie potrafili dorównać Polakom i ulegli 15:25. Trzecia partia była podobna do poprzednich, nasi kadeci szybko odskoczyli od rywali, wygrali 25:19 i w całym spotkaniu 3:0. Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w grupie A. – Cieszymy się z kolejnej wygranej bez straty seta, co daje nam pierwsze miejsce w grupie i walkę z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem w półfinale. W dzisiejszym meczu udało nam się kontrolować wynik spotkania od początku do końca, miedzy innymi dzięki grze naszego „bombardiera” Jakuba Ziobrowskiego, który grał niczym polski Georg Grozer. Po raz pierwszy graliśmy z drużyną Bułgarii, ale mimo to nie udało im się nas zaskoczyć jakimkolwiek elementem, ponieważ nasi trenerzy bardzo dobrze przybliżyli nam ich grę przed meczem – podsumował spotkanie libero reprezentacji Polski, Mateusz Masłowski.

Do meczu przystąpiliśmy mocno zmobilizowani, wiedzieliśmy, że zwycięstwo da nam pierwsze miejsce. Zagraliśmy solidne spotkanie, niczego w zasadzie nam nie brakowało, narzuciliśmy własny styl grania i z powodzeniem dotrzymaliśmy to do końca spotkania. Nasza gra opierała się przede wszystkim na bardzo dobrym przyjęciu i odrzucającym serwisie, a także pomaga nam w każdy meczu znakomita atmosfera w drużynie – dodał środkowy reprezentacji, Dawid Woch. W meczu półfinałowym biało-czerwoni zmierzą się z Czechami, którzy dziś przegrali 1:3 z Włochami. Natomiast siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zagrają z Bułgarami. – W piątek czeka nas bardzo ciężki mecz z Czechami, ale mamy nadzieję, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać i awansować do finału – zakończył libero biało-czerwonych.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:19, 25:15, 25:19)

Polska: Droszyński (1), Kochanowski (11), Ziobrowski (16), Niemiec (8), Fornal (8), Kwolek (12), Masłowski (libero) oraz Polczyk (1), Domagała (1) i Szymański
Bułgaria: Szekerdżijew (7), Kotew (1), Grozdanow (5), Parapunow (3), Ljuckanow (4), Dmitrow (1), Dramow (libero) oraz Uzunow, Iwanow (7) i Manczew (2)