Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Biało-czerwone uległy Belgijkom i powalczą o 5. miejsce

EYOF: Biało-czerwone uległy Belgijkom i powalczą o 5. miejsce

Polki dobrze rozpoczęły mecz z reprezentacją Belgii, ale utrata koncentracji w premierowej odsłonie kosztowała je stratę seta. Biało-czerwone zdołały wyrównać stan spotkania, ale w kolejnych partiach lepsze były rywalki i to Belgijki zagrają w półfinale.

Stawką dzisiejszego spotkania był awans do półfinału w XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży, który dałoby biało-czerwonym zwycięstwo za trzy punkty. Pierwszy set przebiegał pod dyktando podopiecznych Andrzeja Pecia. Młode siatkarki pewnie kontrolowały wynik seta i miały cztery piłki na wagę zwycięstwa w premierowej odsłonie (24:20). Później jednak Polki dopadła niemoc i te nie potrafiły postawić kropki nad i. Przestój w biało-czerwonej ekipie wykorzystały rywalki i to one rozstrzygnęły na swoją korzyść sześć kolejnych akcji, obejmując prowadzenie w meczu (26:24).

Podobnie jak we wczorajszym spotkaniu przegrana wcale nie załamała biało-czerwonych. Polki zmobilizowane przystąpiły do walki w kolejnym secie i zdołały wypracować sobie przewagę, którą konsekwentnie utrzymywały. Siatkarki znad Wisły zaprezentowały swoją najlepszą siatkówkę i tym razem nie dały przeciwniczkom szans na odrobienie strat, nauczone lekcją, którą otrzymały od Belgijek kilkanaście minut wcześniej (25:21).

W trzecim i czwartym secie Belgijki poprawiły swoją grę i pomimo tego, że biało-czerwone długimi momentami potrafiły nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami, nie były w stanie ich powstrzymać. – Pierwszy set miałyśmy praktycznie „w kieszeni”. Niestety prowadząc 24:20, sześć kolejnych punktów powędrowało na konto Belgijek. Drugi set również był bardzo dobry w naszym wykonaniu, ale później nie udało nam się powalczyć o poprawę wyniku w kolejnych odsłonach – relacjonowała przebieg spotkania Aleksandra Rasińska.

Jutro biało-czerwone czeka dzień przerwy. Z racji tego, że Polki zajęły trzecie miejsce w grupie A, kolejne spotkanie rozegrają z 4. drużyną grupy B, czyli gospodyniami turnieju – Gruzinkami.

Polska – Belgia 1:3
(24:26, 25:21, 19:25, 21:25)

Polska: Michalak, Nowicka, Murek, Rasińska, Świder, Świrad, Stenzel (libero) oraz Lipska i Sobiczewska
Belgia: De Tant, Van Avermaet, Coppin, Herbots, Stragier, Coppens, Valkenborg (libero) oraz Flament, Van Den Vonder, Peeters i De Quick