Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dinamo Moskwa ruszyło z przygotowaniami do sezonu

Dinamo Moskwa ruszyło z przygotowaniami do sezonu

fot. CEV

Drużyna Dinamo Moskwa rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, który zapowiada się o wiele ciekawiej niż poprzedni. Zawodnicy Dinama wracają bowiem do rozgrywek Ligi Mistrzów. O przygotowaniach do sezonu opowiada Andriej Sekretariew.

W jaki sposób zespół będzie się przygotowywać do zbliżającego sezonu?

Andriej Sekretariew:Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły się 28 lipca. W tym dniu zaplanowano przeprowadzenie rutynowych badań lekarskich. Pierwszy trening odbędzie się 29 lipca. Póki co drużyna będzie trenować w swoim Pałacu Sportu Dinamo. Tradycyjnie na początku zostanie wdrożony cykl przygotowawczy, a następnie nacisk zostanie położony na przygotowanie fizyczne. Na chwilę obecną w drużynie nieobecni są zawodnicy reprezentacji Rosji: Siergiej Grankin, Denis Biriukow i Aleksiej Obmoczajew a także Ivan Zaytsev, Maxwell Holt. Oprócz tego Paweł Pankow i Aleksander Kimerow zostali powołani do młodzieżowej reprezentacji, która rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata do lat 21 i 23. Są też gracze, którzy powracają po drobnych kontuzjach. Program opracowany jest tak, aby zawodnicy powrócili w pełnej gotowości do rozpoczęcia pierwszego oficjalnego meczu, który odbędzie się 4 listopada. W pierwszym meczu sezonu, rozegranym na własnym boisku, Dinamo Moskwa zmierzy się z niemiecką drużyną VfB Friedrichshafen – w Lidze Mistrzów 2016. W tym roku wynikła wyjątkowa sytuacja, wszystkich 14 zawodników będzie grało nadal dla zespołu w nowym sezonie. Tak więc drużyna powinna pokazać bardziej zgraną i stabilną grę. Zmiany nastąpiły jedynie w sztabie trenerskim, przy czym nowego, pierwszego trenera Olega Antonowa nie należy traktować jako debiutanta, przez długi okres czasu pracował on w naszym klubie na stanowisku drugiego trenera. Pełnoprawnym debiutantem można nazwać jedynie Romana Jakowlewa, który zakończył swoją błyskotliwą karierę i będzie mieć niewiele czasu, aby przyzwyczaić się do nowego stanowiska w charakterze drugiego trenera zespołu.

Czy przed Ligą Mistrzów odbędzie się Puchar Zwycięstwa?Rzeczywiście na początku tego sezonu Rosyjska Federacja Siatkówki zaplanowała turniej poświęcony 70. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Turniej zapowiada się bardzo ciekawie i jest niezbędny w ramach przygotowań do nowego sezonu. Zawody dla drużyny Dinama rozpoczną się w Moskwie, gdzie od 13-17 września odbędzie się pierwszy etap pucharu. Zakończenie Pucharu Zwycięstwa nastąpi 21 października. Z oczywistych względów w zespole Dinamo Moskwa nie będą obecni reprezentanci drużyn narodowych, pozwoli to jednak na to, aby sztab trenerski w pełnym wymiarze mógł sprawdzić rezerwy.

Czy drużyna młodzieżowa Dinama również rozpoczęła treningi?

Młodzi dynamowcy w składzie drużyny Dinamo-Olimp swój odpoczynek zakończyli nieco wcześniej, bo 23 lipca. Również oni zaczęli przygotowywać się do nowego sezonu, którego początek nastąpi 29 października. Zespół wystąpi w Młodzieżowej Lidze i Pucharze Ligi Młodzieżowej. Do drużyny dołączyli nowi zawodnicy: Paweł Komarowski, Denis Antonow, Dmitri Jakowlew, Ilja Sidorienko i Artem Hirjanow.

Kiedy do zespołu dołączą zawodnicy reprezentacji?

Czekamy na ich powrót natychmiast po zakończeniu mistrzostw Europy. Pełny skład Dinama zaprezentuje się przed swoimi fanami w meczu otwarcia Ligi Mistrzów, który przypada na 4 listopada. W dodatku nasza reprezentacja oprócz wrześniowych mistrzostw Europy zagra również w Japonii w Pucharze Świata. Zwycięzca i srebrny medalista imprezy otrzymują bilety na igrzyska w 2016 roku. Jeśli jednak Rosjanom nie uda się tego dokonać, to w styczniu, wówczas gdy mają odbywać się kwalifikacje kontynentalne, w Superlidze zaplanowana jest przerwa. Im wcześniej nasza reprezentacja wywalczy bilet do Rio, tym lepiej dla naszej klubowej siatkówki. W tym przypadku będzie możliwe przeprowadzenie pełnych mistrzostw z finałem czterech lub sześciu. Zawodnicy nie będą musieli wyjeżdżać ze swoich klubów, aby przygotować się do gry dla reprezentacji. Wierzymy, że Rosjanie będą w stanie wygrać Puchar Świata. Wykorzystując okazję, życzę powodzenia naszym siatkarzom w Japonii.

Jakiś czas temu uczestniczył pan w losowaniu Ligi Mistrzów 2016. Jak przedstawiają się wyniki tego losowania?

Samo losowanie dla Dinama Moskwa okazało się bardzo udane. Wybrane drużyny to dosyć równi rywale. Są to niemiecki VfB Friedrichshafen, paryski Paris Volley i turecki Ziraat Bank. Nie przewiduje się lekkich meczów w grupie B, bez wyjątku we wszystkich meczach trzeba będzie dawać z siebie wszystko. Myślę, że zespół poradzi sobie z wyjściem z grupy. W tym sezonie występ w Lidze Mistrzów powinniśmy zakończyć z powodzeniem. Zobowiązuje do tego wygrana w Pucharze CEV.

źródło: inf. własna, vcdynamo.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved