Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bartłomiej Piekarczyk: To jest moje miasto

Bartłomiej Piekarczyk: To jest moje miasto

fot. archiwum

Asystentem Emanuele Sbano w drużynie z Bielska-Białej został Bartłomiej Piekarczyk. - Bardzo się z tego cieszę, że będę mógł ten klub reprezentować, jest to moje miasto, tutaj się urodziłem - mówi Piekarczyk, który w przeszłości był zawodnikiem BBTS-u.

Bartłomiej Piekarczyk debiutował jako zawodnik BBTS-u, później grał również w drużynach z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej. Historia zatoczyła jednak koło i Piekarczyk wrócił do Bielska-Białej. – Jako jeszcze czynny zawodnik swoją przygodę z siatkówką zaczynałem w Bielsku-Białej. Tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki. Jako 17-latek trafiłem do seniorskiego klubu, BBTS-u Bielsko-Biała. Po kilku latach gry w I i II lidze zakończyłem swoją przygodę z siatkówką jako zawodnik – opowiedział nowy asystent I trenera BKS-u.

Były siatkarz w bardzo młodym wieku zdecydował się zerwać z profesjonalną siatkówką. – Było kilka powodów. Na pewno trochę wpłynęła na to kontuzja oka. Później poznałem swoją żonę, chcieliśmy mieszkać blisko siebie. Ona dostała ofertę z Ostrowca Świętokrzyskiego, ja z kolei zacząłem w Ostrowcu pracę z młodzieżą – wyjaśnia. Piekarczyk wraz z KSZO wywalczył awans do Orlen Ligi, był asystentem I trenera i statystykiem drużyny. – Można to nazwać małym doświadczeniem. Myślę jednak, że dwa lata jako trener to jeszcze nie jest duży kapitał i dopiero będę go nabierał tutaj w Bielsku-Białej. Bardzo się z tego cieszę, że będę mógł ten klub reprezentować, jest to moje miasto, tutaj się urodziłem – tłumaczył Piekarczyk.

Nie bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji była dla Piekarczyka możliwość współpracy z Emanuele Sbano. – Gdy dostałem ofertę, bardzo się ucieszyłem, bo bardzo blisko gra również moja żona Natalia (Piekarczyk – przyp. red.). Oprócz tego myślę, że praca z tym trenerem da mi bardzo dużo – ocenił nowy członek sztabu szkoleniowego BKS-u. Podkreślił, że głównym celem na ten sezon jest poprawa wyniku sprzed roku, który dla klubu nie był satysfakcjonujący. – BKS zawsze walczył o najwyższe cele jeżeli chodzi o krajowe podwórko. W tym roku liga będzie bardzo wymagająca, przed nami trudny sezon. Wszystko jednak jest przed nami i mam nadzieję, że nowy sztab zadba o to, że wynik będzie lepszy niż w poprzednim sezonie – zakończył Piekarczyk.źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved