Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zenit Kazań będzie się ubiegał o organizację Final Four

Zenit Kazań będzie się ubiegał o organizację Final Four

fot. archiwum

Resovia Rzeszów ma nowego kontrkandydata na drodze do organizacji Final Four Ligi Mistrzów w sezonie 2015/2016. Jej przeciwnikiem jest rosyjski potentat, Zenit Kazań, który już w poprzednich rozgrywkach chciał gościć u siebie najlepsze siatkarskie ekipy.

Doniesienia o organizacyjnych aspiracjach Zenitu potwierdził dyrektor kazańskiego klubu, Oleg Bryzgałow. – Będziemy kontynuować naszą pracę i zamierzamy kandydować na stanowisko gospodarzy Final Four Ligi Mistrzów. Mamy nadzieję, że status finansowy klubu oraz wyniki, które osiągnie drużyna, umożliwią nam to – zaznaczył włodarz. Tym samym rosyjska ekipa stała się kontrkandydatem Asseco Resovii Rzeszów w walce o ugoszczenie najlepszych siatkarskich zespołów sezonu 2015/2016. Jeżeli impreza odbyłaby się jednak w Polsce, to rozgrywki miałyby miejsce w nowo wybudowanej hali w Krakowie.

W sezonie 2014/2015 Final Four Ligi Mistrzów odbyło się w Berlinie. Miejscowa drużyna zajęła w nim trzecie miejsce, natomiast tytuł MVP zdobył gracz zespołu z Kazania, Wilfredo Leon. Resovia skończyła zmagania ze srebrnym medalem rozgrywek, a Skra Bełchatów znalazła się tuż poza podium. Rosyjski team po raz ostatni organizował tego typu rozgrywki dwa lata temu. Miały one miejsce w Omsku.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved