Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Wlazły i Winiarski wrócą do kadry na igrzyska olimpijskie?

Wlazły i Winiarski wrócą do kadry na igrzyska olimpijskie?

fot. archiwum

- Michał Winiarski i Mariusz Wlazły mogą wrócić w przyszłym roku do reprezentacji Polski - zaskoczył prezes PZPS-u, Paweł Papke w "Trzeciej Stronie Medalu" na antenie radiowej Trójki. Odniósł się także do ewentualnej gry Leona w biało-czerwonych barwach.

Polscy siatkarze przebywają obecnie na urlopach. 1 sierpnia zaczną przygotowania do Pucharu Świata, który będzie pierwszą kwalifikacją do igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni mają już za sobą start w Lidze Światowej. Ich dobra postawa w fazie interkontynentalnej oraz awans do półfinału zmagań w Rio de Janeiro rozbudził apetyty na zdobycie medalu, a nawet na grę o złoto, tymczasem podopieczni trenera Antigi zmagania zakończyli na czwartym miejscu, choć do gry o złoto zabrakło im dwóch piłek. – Chłopcy doskonale wiedzą, że lekko może zawalili „temat”. Sami po sobie się więcej spodziewali. Myślę, że są drużyną lepszą od Serbii. Rozmawiałem z nimi po powrocie, są wściekli na siebie. Ale to dobrze, porażki bolą i oni wiedzą, że muszą jeszcze ciężej pracować i jeszcze lepiej przede wszystkim mentalnie przygotowywać się do takich bardzo trudnych turniejów – powiedział Papke.

Tegoroczna edycja „światówki” pokazała, że trochę czasu musi jeszcze upłynąć, zanim przebudowana drużyna wskoczy na poziom z ubiegłorocznego mundialu, na którym wywalczyła złote medale. Po mistrzostwach świata z gry w kadrze zrezygnowało czterech doświadczonych siatkarzy. Okazuje się jednak, że w przypadku awansu na igrzyska olimpijskie liderzy mogą wrócić do reprezentacji. – Michał Winiarski nie zrezygnował z kadry na zawsze, zawiesił karierę na ten sezon reprezentacyjny. Był po prostu bardzo wyeksploatowany, bardzo zmęczony. Jasno powiedział, że w tym roku musi odpocząć, ale od następnego będzie do dyspozycji Stephane’a (Antigi – przyp. red.). Jeśli chodzi o Mariusza Wlazłego, to sytuacja jest nieco trudniejsza. Tu już zostawiam rozmowy w tej sprawie trenerowi, który z nas wszystkich chyba ma największy wpływ na Mariusza. Jeśli by chciał wrócić na igrzyska, to droga jest dla niego otwarta – stwierdził sternik związku.

W ostatnich dniach sporo mówi się, że wzmocnieniem zespołu Antigi może być Kubańczyk Wilfredo Leon, który otrzymał polski paszport. – Jeśli chodzi o Leona, to oczywiście otrzymał polskie obywatelstwo, ale ta droga do gry w kadrze jest jeszcze bardzo daleka. Chodzą słuchy, że FIVB może swoimi decyzjami skrócić obowiązkową dwuletnią karencję do roku, ale szczerze mówiąc, wydaje mi się to mało prawdopodobne. Oczywiście będziemy walczyli jako federacja, aby mógł zagrać w naszej reprezentacji jak najszybciej. Na tę chwilę myślimy, że Leon będzie mógł u nas grać w lipcu 2017 roku – zakończył prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.źródło: Polskie Radio

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved