Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > T. Jaeschke: Cieszę się ze związania z Resovią na dłuższy okres

T. Jaeschke: Cieszę się ze związania z Resovią na dłuższy okres

fot. archiwum

- Jestem podekscytowany tym, że będę mógł rywalizować z tak dobrymi siatkarzami, a dzięki temu robić postępy i być coraz lepszym graczem - powiedział o swoim transferze do ekipy mistrzów Polski nowy as Resovii, Thomas Jaeschke.

Kiedy rozmawialiśmy po meczach Ligi Światowej w Krakowie, twierdził pan, że zamierza ukończyć naukę na uniwersytecie i nie myśli o grze w Europie. Co spowodowało, że zmienił pan zdanie?

Thomas Jaeschke: – Tak naprawdę już od pewnego czasu rozważałem opcję przejścia do jakiegoś zawodowego klubu, ale ze względu na reguły obowiązujące w NCAA podchodziłem do tego z rezerwą. Zanim mogłem pochwalić się kontraktem z rzeszowską drużyną, najpierw musiałem się upewnić, że nie złamię żadnych przepisów. Resovia jest tak wspaniałym klubem, że wszystko potoczyło się szybko i bez problemów.

Nie miał pan wątpliwości, że to właściwa decyzja? Kiedy rozpoczął pan negocjacje z rzeszowskim klubem?– To nie była trudna decyzja, zwłaszcza że rozmawiałem na ten temat z kolegami z reprezentacji, którzy mieli okazję grać w Rzeszowie i powiedzieli mi o tym klubie wiele dobrych rzeczy. Gdy dowiedziałem się, że Resovia się mną interesuje, właściwie od razu chciałem trafić do tego zespołu.

Dlaczego zdecydował się pan od razu na podpisanie aż trzyletniego kontraktu?

– Chodzi przecież o znakomity klub ze świetną reputacją, dlatego ucieszyłem się z możliwości związania z Asseco Resovią na dłuższy okres.

Rozmawiając ze swoimi rodakami, zwłaszcza z Paulem Lotmanem, musiał się pan dowiedzieć, że Asseco Resovia ma bardzo szeroki skład i ciężko jest się przebić do podstawowej szóstki. Nie obawia się pan siedzenia na ławce?

– Wiem, że w klubie jest wielu dobrych zawodników i że trudno będzie wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie. Jestem jednak podekscytowany tym, że będę mógł rywalizować z tak dobrymi siatkarzami, a dzięki temu robić postępy i być coraz lepszym graczem.

Czego oczekuje pan po grze w Asseco Resovii?

– Słyszałem o Resovii wiele pozytywnych rzeczy i cieszę się, że będę mógł je zobaczyć. Wiem, że rozgrywki w Polsce są wspaniałe, na wysokim poziomie. Cieszę się, że będę mógł się sprawdzić w tak mocnej lidze.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej dostępny jest w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved