Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siergiej Bielanski poprowadzi męską drużynę Dynama Krasnodar

Siergiej Bielanski poprowadzi męską drużynę Dynama Krasnodar

fot. archiwum

Jak donosi oficjalna strona internetowa Dynama Krasnodar, męska sekcja rosyjskiej drużyny w przyszłym sezonie będzie prowadzona przez nowego szkoleniowca, Siergieja Bielanskiego. Jego poprzednim klubem był Jenisej Krasnojarsk.

Nowy głównodowodzący Dynama Krasnodar, Siergiej Bielanski, znany jest jeszcze z czasów zawodniczych, kiedy grał w najlepszych klubach na Ukrainie, w Rosji, Polsce oraz Finlandii. Jest trzykrotnym złotym medalistą ligi rosyjskiej, zdobywcą Pucharu Rosji i brązowym medalistą mistrzostw rozgrywanych nad Odrą i Wisłą. W 2005 roku wszedł na trenerską ścieżkę i znalazł się w sztabie szkoleniowym Lokomotiwu Nowosybirsk. Zanim trafił do swojego obecnego pracodawcy, jego drużyną był Jenisej Krasnojarsk.

Zadowolenia z roszady w sztabie zespołu nie ukrywał dyrektor Dynama Krasnodar, Rusłan Olichwier. – Już od dawna znam Siergieja Bielanskiego, obserwowałem jego pracę w nowosybirskim Lokomotiwie i w kransojarskim Jeniseju. Chociaż Siergiej nie pracował na stanowisku trenera w Superlidze, wierzę, że mu się powiedzie – przyznał Rosjanin, dodając, że na nowego szkoleniowca czeka sporo wyzwań. – W naszej męskiej drużynie w tym sezonie dużo się pozmieniało, podpisaliśmy kontrakty z młodymi zawodnikami, z którymi trzeba dużo pracować i poświęcać im o wiele więcej uwagi niż pozostałym. Młodzież bez wątpienia będzie starała się pokazać w Superlidze z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że nasz nowy trener pomoże jej w tym – zaznaczył Olichwier.

  

źródło: dinamokrasnodar.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved