Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Doświadczenie wygrało z młodością w „polskim” meczu

Plażowe ME: Doświadczenie wygrało z młodością w „polskim” meczu

Dziś w Klagenfurcie rozpoczęły się plażowe mistrzostwa Europy. Już w pierwszym dniu zawodów doszło do polskiego pojedynku, w którym naprzeciwko siebie stanęły Kołosińska/Brzostek i Baran/Gruszczyńska. Ten pierwszy duet dość gładko pokonał młodsze rywalki.

Już pierwszego dnia turnieju doszło do pojedynku dwóch jedynych polskich par występujących w turnieju żeńskim na mistrzostwach Europy w austriackim Klagenfurcie. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek razem z Jagodą Gruszczyńską i Karoliną Baran znalazły się w grupie F europejskiego czempionatu.

Młodszy z biało-czerwonych duetów dość nieoczekiwanie rozpoczął lepiej to spotkanie, widać było, że nasze młodzieżowe reprezentantki podeszły do tego meczu bardzo zmotywowane. Dobrze uplasowane zagranie Karoliny Baran i autowy atak Moniki Brzostek sprawiły, że to Jagoda Gruszczyńska z Karoliną Baran prowadziły 2:0. Wszystko zmieniło się jednak, gdy w polu zagrywki stanęła Kinga Kołosińska, sprytną zagrywką tuż za siatką zaskakując rywalki i wyprowadzając mistrzynie Polski na prowadzenie. Po chwili oba zespoły prezentowały już swoją najlepszą siatkówkę, opartą głównie na wysokiej klasy zagraniach technicznych. Z biegiem czasu dało o sobie znać doświadczenie pary Kołosińska/Brzostek, które cierpliwie pozwalały rozegrać 20-letnim przeciwniczkom piłkę po swojej stronie siatki, kilkukrotnie odpuściły skakanie do bloku, co przyniosło bardzo dobre efekty (10:6). Przy stanie 15:9 o czas poprosiły Baran i Gruszczyńska, bo wynik zaczynał im wymykać się spod kontroli. Rozstawione z numerem 11 faworytki spotkania nie zwalniały tempa, zmieniając formy ataku i popisując się dużą precyzją w kolejnych akcjach. Pierwszy set bardzo szybko padł więc łupem pary Kołosińska/Brzostek (21:14).

Druga odsłona od samego początku przebiegała po myśli faworytek, Jagoda wraz z Karoliną odczuwały duży respekt przed blokiem przeciwniczek, a próby ominięcia go bardzo często skutkowały popełnieniem błędu własnego (4:1). Taka komfortowa przewaga pozwoliła Kołosińskiej podjąć większe ryzyko w polu serwisowym, źle piłkę posłaną tuż przy linii oceniła Baran i nasze młodsze reprezentantki poprosiły o przerwę (11:4). Baran i Gruszczyńska zdawały sobie sprawę, że o odwrócenie losów meczu będzie bardzo trudno, ale nie poddawały się, czego dowodem może być blok, który zaczął funkcjonować w tej fazie seta. Przewaga w ofensywie Kołosińskiej i Brzostek była jednak ogromna, te znakomicie przewidywały kierunki ataku rywalek. Niespodzianki w tym spotkaniu nie było i w polsko-polskim pojedynku pewnie zwyciężyły Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, która sprawiła sobie tym samym urodzinowy prezent (21:11).

Kołosińska/Brzostek POL [11] – Baran/Gruszczyńska POL [22] 2:0
(21:14, 21:11)