Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mocarstwowe zapędy Resovii, pogoń ZAKSY i zadyszka Skry

Mocarstwowe zapędy Resovii, pogoń ZAKSY i zadyszka Skry

fot. archiwum

Wyścig zbrojeń w PlusLidze zdaje się powoli zbliżać ku końcowi, gdyż w siatkarskiej talii jest odkrytych coraz więcej kart. Można powiedzieć, że najwięcej asów w rękawie ma Asseco Resovia Rzeszów, której skład przed sezonem imponuje już samymi nazwiskami.

Polska ekstraklasa siatkówki zmienia się, a poszczególne zespoły wraz z nią weryfikują swoje sezonowe zamierzenia. Włodarze Resovii, zachęceni sukcesem w minionych rozgrywkach, stawiają na sprowadzenie pewnych i ciągle głośnych nazwisk światowych parkietów. Temu wyzwaniu ochoczo przyklasnęli działacze ZAKSY i zdaje się, że tylko oni podjęli zbrojeniową rękawicę. Pozyskanie Benjamina Toniuttiego oraz Kevina Tillie wydaje się być strzałem w dziesiątkę, który będzie się opłacał jeszcze bardziej w świetle ostatniego turnieju reprezentacyjnego. – Mamy powody do radości, bo złoty medal zdobyli w Rio de Janeiro dwaj nasi nowi zawodnicy. Do Polski Toniutti i Tillie przyjadą wzmocnieni tym sukcesem i niesamowitą serią zwycięstw w trójkolorowych barwach – powiedział dyrektor sportowy kędzierzyńskiej drużyny, Sebastian Świderski, dodając, że ruch klubu był wykonany w dobrym momencie. – Niewykluczone, że po Final Six obaj Francuzi byliby znacznie drożsi. Nie zapłaciliśmy za nich fortuny, a Toniutti przyszedł do nas, mimo że miał znacznie korzystniejszą ofertę z ligi rosyjskiej. To on zachęcił nas do podpisania umowy z Kevinem. Obaj siatkarze się przyjaźnią i razem łatwiej będzie im się w Polsce zaaklimatyzować – przyznała legenda polskiej siatkówki. Ponadto do 6. drużyny minionego sezonu dołączą także trener Ferdinando De Giorgi, Sam Deroo, Grzegorz Pająk, Sławomir Stolc, a także Rafał Buszek i Dawid Konarski. To właśnie transfery tych dwóch ostatnich zawodników wzbudziły największe emocje w kontekście zespołu, z którego odeszli. Mowa tu rzecz jasna o mistrzu Polski, którego przedstawiciele nie ukrywają, że chcą powtórzyć sukcesy z poprzedniego roku, a na niektórych polach sięgnąć po jeszcze więcej. Ma im w tym pomóc (również) Francuz, Julien Lyneel, który w Rio był rezerwowym libero. – Będzie on jednym z pięciu przyjmujących – zaznaczył trener Resovii, Andrzej Kowal. To oznacza ni mniej, ni więcej, że nowo przybyłe ogniwo z teamu Lube Banca Macerata w klubie będzie występowało na tej samej pozycji, co w reprezentacji Polski. – Bartek Kurek będzie grał jako atakujący, mimo że pierwotnie przymierzaliśmy go do roli przyjmującego – dodał szkoleniowiec. Sytuacja ta powoduje, że również w ofensywie złoci medaliści sezonu 2014/2015 będą mieli spory ból głowy – tym razem także z nadmiaru, bowiem w poprzednich rozgrywkach pierwsze skrzypce w ataku grał świetnie spisujący się Jochen Schöps, który przedłużył umowę z teamem z Podkarpacia. – Nic tak nie podnosi poziomu jak rywalizacja. Na wszystkich pozycjach mamy po kilku wartościowych zawodników i nikogo nie zamierzamy wypożyczać – potwierdził Kowal. – Nie wiemy, czy po ciężkiej kontuzji i rocznej przerwie Alek Achrem wróci do gry na najwyższym poziomie. Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby jedna czy dwie kontuzje pokrzyżowały nam plany – wytłumaczył mocarstwowe zakupy trener Resovii.

W obliczu ruchów transferowych tych dwóch klubów wydaje się, że inne zostały sporo w tyle. LOTOS Trefl Gdańsk zachował większość swoich graczy, a jego najgłośniejszym „zakupem” jest Miłosz Hebda, natomiast PGE Skra Bełchatów pozyskała dwóch młodziutkich Serbów – Milana Katicia i Mihajlo Stankovicia. – Może w naszym klubie ich talenty wystrzelą, tak jak kilka lat temu talent Aleksandara Atanasijevicia lub Srećko Lisinaca – wyraził nadzieję prezes ośmiokrotnych mistrzów Polski, Konrad Piechocki. Poza tym duetem do drużyny dołączyli Robert Milczarek, Marcin Janusz, Mariusz Marcyniak i Marcel Gromadowski, co wydaje się, że odsuwa od zespołu z Bełchatowa wizję powrotu na ścieżkę europejskiego sukcesu na nieco dalszy plan.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved