Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Młodość i doświadczenie na ławce trenerskiej BKS-u

Młodość i doświadczenie na ławce trenerskiej BKS-u

fot. archiwum

W drużynie BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała po ostatnim sezonie stanowisko pierwszego trenera objął Emanuele Sbano. Zmiana następuje także w przypadku jego asystenta - drugim trenerem BKS-u Aluprofu został Bartłomiej Piekarczyk.

To kolejny przykład na to, że BKS stawia na młodość. Drugim szkoleniowcem drużyny został bowiem 28-letni Bartłomiej Piekarczyk. Bielszczanin swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w zespołach młodzieżowych BBTS-u Bielsko-Biała. Po kilku latach był już w drużynie seniorskiej bielskiego klubu. Później były występy w zespołach z Kamiennej Góry, Nysy, Skarżyska-Kamiennej i ponownie BBTS-u Bielsko-Biała. Mimo młodego wieku postanowił zakończyć karierę zawodniczą. Skupił się na pracy z młodzieżą, a swoje pierwsze kroki w tej profesji stawiał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dwa lata temu został asystentem trenera Dariusza Parkitnego, który prowadził pierwszy zespół KSZO występujący w I lidze. Wówczas łączył już obowiązki drugiego trenera i statystyka zespołu. W pierwszym sezonie pracy z „dorosłym” KSZO sięgnął po mistrzostwo I ligi. Co ciekawe, drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego nie przegrała wówczas ani jednego meczu i awansowała do Orlen Ligi. W ostatnim sezonie Piekarczyk wciąż był asystentem Parkitnego w KSZO, ale postanowił wrócić do Bielska-Białej, by być bliżej Dąbrowy Górniczej, gdzie występuje jego żona Natalia Piekarczyk. Z BKS-em Aluprofem podpisał roczny kontrakt.

Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować w tak utytułowanym klubie. Ważne było dla mnie również to, by być bliżej żony i jestem szczęśliwy, że to mi się udało. Będę bardzo miło wspominać KSZO, pracę z trenerem Parkitnym i Ostrowiec Świętokrzyski. Mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze kiedyś się zejdą. Teraz jednak przede mną nowa przygoda w moim mieście – Bielsku-Białej. To dla mnie świetna sprawa – mówi Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligiźródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved