Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mistrz Krispol I Ligi rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Mistrz Krispol I Ligi rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

fot. archiwum

- Od strony mentalnej jeszcze nie znam tych chłopaków, ale wierzę, że są to ludzie, którzy w każdym meczu dadzą z siebie wszystko i będą chcieli zdobyć jak największą ilość punktów - mówi Krzysztof Janczak, trener Victorii PWSZ Wałbrzych.

Niewiele zostało z mistrzowskiego składu Victorii PWSZ Wałbrzych, która wygrała w minionym sezonie Krispol I Ligę. Większość zawodników wybrała atrakcyjniejsze finansowo oferty lub grę w elicie, a tylko nieliczni postanowili pozostać pod skrzydłami Krzysztofa Janczaka. Musimy się z tym pogodzić. Część zawodników poszła grać do PlusLigi, a część dostała lepsze propozycje finansowe z klubów Krispol I Ligi. Dlatego jedynie trzech zawodników zostało z poprzedniego sezonu. Zaczynamy pracę praktycznie od nowa – powiedział szkoleniowiec ekipy z Dolnego Śląska.

W nadchodzących rozgrywkach w szeregach Victorii będzie występowało trzynastu zawodników. Ostatnim jej nabytkiem jest Michał Szydłowski. Siatkarz ten jest wychowankiem wałbrzyskiego klubu, do którego wraca po przerwie. O miejsce w podstawowej szóstce rywalizował będzie z najstarszym zawodnikiem w szeregach mistrza Krispol I Ligi – Marcinem Mierzejewskim. To doświadczony libero, który z wielu siatkarskich pieców jadł chleb, więc ma być defensywnym filarem wałbrzyskiego zespołu. – Stanowi on najmniejszy znak zapytania – skomentował Janczak, który pod swoimi skrzydłami będzie miał sporą grupę młodych zawodników. Z niej zapewne dopiero w trakcie sezonu wyłonią się liderzy, jakimi w poprzednim sezonie byli: Kaczmarek, Fijałek czy Mihułka. – Kompletując skład, patrzyliśmy na warunki finansowe oraz na to, który zawodnik będzie pasował do naszej koncepcji nowo budowanego zespołu – zaznaczył Janczak. Jednocześnie przyznał, że dopiero poznawał będzie większą część zawodników i próbował przekazać im swoją filozofię siatkarską. – Od strony mentalnej jeszcze nie znam tych chłopaków, ale wierzę, że są to ludzie, którzy w każdym meczu dadzą z siebie wszystko i będą chcieli zdobyć jak największą ilość punktów. Liczę, że stworzymy ciekawy zespół – dodał.

Wczoraj wałbrzyszanie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze dni będą służyły lepszemu poznaniu się zawodników z trenerem i wprowadzeniu ich w cięższą pracę, którą wykonają w trakcie obozu w Borowicach. – Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy trenowali na własnych obiektach, później na dwa tygodnie pojedziemy na zgrupowanie do Borowic. We wrześniu zaczniemy rozgrywać mecze kontrolne. W dniach 12-13 września zorganizujemy coroczny turniej o Puchar Prezesa Zakładów Koksowniczych Victoria. Po tym turnieju będziemy już powoli koncentrowali się na starcie rozgrywek ligowych – zakończył Janczak.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved