Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejni Polacy powalczą o mistrzostwo Słowacji

Kolejni Polacy powalczą o mistrzostwo Słowacji

fot. archiwum

Brązowy medalista ligi słowackiej się zbroi. VK Prievidza, który zagra w przyszłym sezonie w Pucharze CEV, pozyskał dwóch Polaków. Zespół zasilili były rozgrywający AGH Kraków - Daniel Górski i grający ostatnio w Niemczech i Francji - Adrian Szlubowski.

Liga słowacka jest coraz częściej wybierana przez polskich zawodników. W ostatnich latach na Słowacji grali m.in. Mikołaj Sarnecki, Mateusz Leszczawski, Bartosz Kaczmarek, Jakub Bucki czy Marcin Kryś. Jako pierwszy do Ekonóm SPU Nitra w tym okienku transferowym dołączył Łukasz Szarek, który z niemieckiej Bundesligi trafił na I-ligowe parkiety, w ubiegłym sezonie broniąc barw I-ligowej Warty Zawiercie. Zawodnik z klubem z Nitry podpisał już wstępny kontrakt.

Teraz o pozyskaniu kolejnych Polaków poinformował klub z czołówki ligi słowackiej, zdobywca brązowego medalu – VK Prievidza poza zmaganiami ligowymi w najbliższym sezonie powalczy również na parkietach europejskich pucharów. Szukając wzmocnień, Słowacy sięgnęli po zawodników z Polski. Jako pierwszy szeregi klubu z Prievidzy zasilił pochodzący z Radomia, grający w reprezentacji Libanu – Daniel Górski. Zawodnik ma za sobą kilkuletnią grę w Polsce, broniąc barw m.in. I-ligowych Czarnych Radom czy Avii Świdnik. Wrócił do Radomia, kiedy klub występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Później grał m.in. w irackim South Gas Sporting, do klubu z Prievidzy przechodzi z I-ligowego AGH Kraków.

Wraz z ogłoszeniem pozyskania polskiego rozgrywającego włodarze klubu z Prievidzy potwierdzili zakontraktowanie Adriana Szlubowskiego. Były zawodnik m.in. AZS-u Częstochowa, AZS-u Nysa, GTPS-u Gorzów Wielkopolski czy Energetyka Jaworzno ostatnie sezony spędził w lidze niemieckiej. Grający na pozycji atakującego Szlubowski nie jest z pewnością ostatnim nabytkiem klubu. Włodarze VK Prievidzy są na etapie kompletowania składu, wraz z transferami Polaków potwierdzono zakontraktowanie Słowaka Martina Pavelkę. Klub zdołał też zatrzymać trzon zespołu z ubiegłego sezonu. W klubie zostali m.in. libero Marek Hraňo czy atakujący Milan Frajt.źródło: inf. własna, volejbal.prievidza.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved