Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kamil Droszyński: Zawsze wierzę w zwycięstwo

Kamil Droszyński: Zawsze wierzę w zwycięstwo

fot. archiwum

Polska reprezentacja kadetów sprawdza swoją formę w Tbilisi na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy przed czempionatem globu. - Ten turniej daje nam możliwość konfrontowania się z najlepszymi drużynami w Europie tuż przed mistrzostwami - mówi Kamil Droszyński.

Póki co świetnie sobie radzicie w Tbilisi. Po dwóch rozegranych spotkaniach macie na koncie dwa zwycięstwa. Co było kluczem do tych sukcesów?

Kamil Droszyński: W każdym meczu staramy się grać na najwyższym poziomie i realizować założenia taktyczne, które opracowuje nasz sztab szkoleniowy. Myślę, że są to dwa główne czynniki, dzięki którym udaje nam się odnosić zwycięstwa.Łatwo zauważyć, że wbrew pozorom zdecydowanie więcej problemów sprawili wam gospodarze. Czym zaskoczyli was Gruzini?

– Mecz z Gruzinami był naszym pierwszym meczem na tym turnieju, potrzebowaliśmy trochę czasu na zapoznanie się z halą i otoczeniem. Gruzińscy kibice stworzyli swoim zawodnikom świetną atmosferę, dzięki czemu gospodarze grali bez żadnych kompleksów i stawiali nam opór.

Już jutro czeka was kolejne spotkanie, tym razem zmierzycie się z reprezentacją Bułgarii. Co możesz powiedzieć o tym rywalu i jak oceniasz szanse na zwycięstwo swojej drużyny?

Zawsze wierzę w zwycięstwo naszej drużyny, bo wiem, że możemy wygrać z każdym, jeżeli zagramy na swoim optymalnym poziomie. Mam nadzieję, że zakończymy fazę grupową bez porażki.

Dzięki dwóm zwycięstwom macie już zapewniony awans do półfinału. Czy w związku z tym do jutrzejszego spotkania podchodzicie bardziej rozluźnieni?

– Reprezentacja Bułgarii to bardzo dobry zespół, więc wszyscy jesteśmy nastawieni na ciężki mecz. Jednak my postaramy się utrzymać poziom gry oraz zaangażowania i odnieść kolejne zwycięstwo.

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy jest dla was pewnego rodzaju sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Co wnosi uczestnictwo w takich zawodach w wasze przygotowania do najważniejszych rozgrywek w sezonie?

Naszą imprezą docelową są mistrzostwa świata, EYOF traktujemy bardzo poważnie, ale mamy świadomość, że jest to jeden z etapów przygotowań do najważniejszych rozgrywek, które odbędą się w Argentynie. Ten turniej daje nam możliwość konfrontowania się z najlepszymi drużynami w Europie tuż przed mistrzostwami, więc można to nazwać takim ostatnim sprawdzianem formy.

Całemu wydarzeniu towarzyszy precyzyjnie dopracowana oprawa. Jakie to uczucie startować w turnieju, którego otwarcie odbywało się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim?

Cała impreza jest bardzo upodobniona do olimpiady, więc śmiało mogę powiedzieć, że jest to świetne uczucie i niezapomniane przeżycie.

Ze względu na powołanie do reprezentacji kadetów bardzo aktywnie spędzasz wakacje. Nie żałujesz, że nie masz czasu na odpoczynek jak większość twoich rówieśników?

Przyzwyczaiłem się już do takiego rodzaju spędzania wakacji. Na odpoczynek jeszcze będzie czas, a najlepszą nagrodą, która zrekompensuje każde poświęcenie i wysiłek, będzie medal mistrzostw świata przywieziony z Argentyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved