Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beata Pawlicka, po 26 latach gry, zawiesiła buty na kołku

Beata Pawlicka, po 26 latach gry, zawiesiła buty na kołku

fot. archiwum

KS Murowana Goślina był dla Beaty Pawlickiej ostatnim klubem w zawodniczej karierze. Przyjmująca, która w ostatniej swojej drużynie spędziła blisko pięć lat, zakończyła swoją przygodę z profesjonalną grą w siatkówkę.

Beata Pawlicka w ciągu swojej 26-letniej kariery sięgała po największe trofea na arenie krajowej. Zawodniczka pierwsze kroki na siatkarskich boiskach stawiała w Piaście Cieszyn. W roku 1997 zdobyła z andrychowskim klubem Dick Black po Puchar Polski, a sukces powtórzyła trzy lata później z PTPS-em Naftą-Gaz Piła. Grając w pilskim klubie, zawodniczka miała najlepszy okres w swojej karierze. Rozpoczęła go mistrzostwem Polski w 1999 roku, następnie zdobyła wspomniany puchar, a w latach 2000-2001 dołożyła do tego kolejne dwa złote krążki mistrzostw Polski. Z Piły Pawlicka przeniosła się na dwa sezony do AZS-u AWF Poznań i zdobyła wicemistrzostwo Polski. Ten sam wynik osiągnęła z kolejnym klubem – Winiarami Kalisz w sezonie 2003/2004. Po rocznym kontrakcie w Kaliszu przyjmująca powróciła do pilskiego PTPS-u na trzy sezony i ponownie zdobywała medale polskiej ekstraklasy – brązowy i dwa srebrne.

Kolejnym długim etapem jej kariery była gra w KS-ie Murowana Goślina, w nim była już zawodniczka spędziła pięć sezonów, a w tym czasie m.in. wywalczyła awans do I ligi kobiet, dobrze radząc sobie na tych boiskach w kolejnych sezonach. Kończąc przygodę z profesjonalną grą, Pawlicka zajęła ze swoim klubem 8. miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach.

źródło: inf. własna, ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved