Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfredo Leon: Chciałbym oddać serce reprezentacji Polski

Wilfredo Leon: Chciałbym oddać serce reprezentacji Polski

fot. archiwum

- Chciałbym oddać swoje serce reprezentacji Polski i zdobywać z nią złote medale nadchodzących imprez. Mam nadzieję, że swą grą przekonam tych kibiców, którzy teraz są mi przeciwni - powiedział o grze w biało-czerwonych barwach Wilfredo Leon.

Od dłuższego czasu pojawiały się spekulacje o nadaniu Wilfredo Leonowi polskiego obywatelstwa. 14 lipca stało się to faktem, dzięki czemu przed 22-letnim zawodnikiem otworzyła się możliwość gry w biało-czerwonych barwach. – Mieszkam w Polsce. Planuję tu żyć. W najbliższym czasie chciałbym też tutaj wziąć ślub i założyć rodzinę. To były najważniejsze powody, aby przyjechać do Polski. Chciałbym tutaj kontynuować swoją karierę reprezentacyjną, co po otrzymaniu obywatelstwa stało się możliwe – powiedział jeden z najlepszych przyjmujących świata.

Gra Leona w reprezentacji Polski budzi sporo kontrowersji. Większość głosów przychylna jest Kubańczykowi, ale pojawiają się również negatywne opinie. – Szanuję zdanie osób, które są na nie, wiem, że są takie głosy. Chciałbym oddać swoje serce reprezentacji Polski i zdobywać z nią złote medale nadchodzących imprez. Mam nadzieję, że swą grą przekonam tych kibiców, którzy teraz są mi przeciwni – podkreślił zawodnik.

Przed urodzonym na Kubie siatkarzem procedura zmiany federacji macierzystej, po której będzie mógł zagrać z orzełkiem na piersi. – Chciałbym już być w reprezentacji Polski. Oczywiście nie zależy to wyłącznie ode mnie. Będę czekał… Może za rok, może trochę wcześniej? Chęci mi nie brakuje, jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się tej chwili doczekać – zaznaczył zawodnik. – Chciałbym grać już w turniejach kwalifikacyjnych, bo to pokazałoby moim przeciwnikom, że moje intencje są szczere. Rio nie jest celem samym w sobie, choć bardzo chciałbym zagrać w igrzyskach olimpijskich – zakończył Leon.źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved