Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gacek: Wartość naszego zespołu jest ogromna

Piotr Gacek: Wartość naszego zespołu jest ogromna

fot. Arkadiusz Buczyński

Piotr Gacek jest przekonany, że zajęcie czwartego miejsca w Final Six zmotywuje reprezentację do włożenia jeszcze większej pracy oraz zaangażowania w treningi na zbliżającym się zgrupowaniu przed Pucharem Świata.

Mimo tego, że od finału Ligi Światowej minęło już trochę czasu, siatkarzowi ciężko zapomnieć o tym, że nie był to zbyt udany turniej w wykonaniu polskiej reprezentacji. – Każdy z nas to bardzo przeżył. Po awansie do Rio wiedzieliśmy, że mamy ogromną szansę zawiesić medal na szyi. Już w Brazylii, po fazie grupowej poczuliśmy, że możemy grać w finale, przywieźć medale do Polski. Szczerze trzeba jednak powiedzieć, że nie zagraliśmy tego turnieju bardzo dobrze, choć nasze apetyty były wielkie – wyjaśnił Piotr Gacek.

Nie da się ukryć, że ambicje zawodników przed starem w Final Six były o wiele większe. Zajęcie czwartego miejsca nie jest wynikiem, który satysfakcjonuje samych siatkarzy, jak również kibiców. – Uprawiamy ten sport zawodowo, nie liczy się tylko ruch czy start w jakimś turnieju. W naszym wypadku nie polecieliśmy dla satysfakcji ze startu, absolutnie nie! Jechaliśmy zawieszać medale na szyi, budować atmosferę w drużynie zwycięzców. Nikt z nas na pewno nie będzie odbierał tego czwartego miejsca w kategorii sukcesu – przekonywał libero.

Zdobycie mistrzostwa świata przez polską drużynę spowodowało, że ranga naszego zespołu na arenie międzynarodowej stała się o wiele większa. – Na pewno jako reprezentacja jesteśmy inaczej postrzegani. Nikt nie liczy, że sprawimy niespodziankę, lecz inni wiedzą już, że na turniej przyjeżdżamy wygrywać. Mistrzostwo świata sprawiło, że ranga polskiej siatkówki na świecie bardzo wzrosła. To nasz atut, ale i wyzwanie, bo inne zespoły chcą pokazać, że z Polakami można wygrywać. To tylko powoduje, że cały czas trzeba być czujnym. Jednak nie możemy zapominać o naszej wartości i na pewno nie wolno nam się nikogo bać. Wartość naszego zespołu jest ogromna! – nie ma wątpliwości Gacek. Niedługo przed polskimi siatkarzami kolejne wyznanie. Wielkimi krokami zbliża się Puchar Świata w Japonii, który może zapewnić reprezentacji udział w igrzyskach olimpijskich w Rio.Może się okazać, że kolejne turnieje będą jeszcze trudniejsze czy bardziej wymagające niż Puchar Świata, który przecież jest niesamowitą imprezą. W Japonii ciężko będzie każdemu, a my po prostu chcemy wywalczyć awans za pierwszym podejściem, by oszczędzić sobie kłopotów – zakończył Gacek.

*więcej w serwisie trojmiasto.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved