Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > ŁKS Commercecon Łódź się nie poddaje

ŁKS Commercecon Łódź się nie poddaje

fot. archiwum

Żeńskie kluby pierwszoligowe nie potrafią pogodzić się z decyzją PLPS-u o braku awansu czołówki ligi poprzedniego sezonu do Orlen Ligi. Swoje stanowisko poprzez oficjalne oświadczenie wyraził zarząd ŁKS-u Commercecon Łódź.

Niedługo rozpoczną się przygotowania siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź do nowego sezonu w I lidze kobiet. Zarząd ŁKS Siatkówka Żeńska wydał oświadczenie nawiązujące do niedawnej decyzji PLPS SA i przyszłości drużyny oraz klubu.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU ŁKS SIATKÓWKA ŻEŃSKA

Z wielkim żalem i zdziwieniem przyjęliśmy decyzję PLPS SA o nieprzyjęciu w szeregi drużyn Orlen Ligi żadnego z zespołów I ligi kobiet. Spełniając wszystkie warunki postawione przez PLPS SA, spodziewaliśmy się, że zgodnie z założeniem „otwartej ligi” jako czołowy zespół rozgrywek pierwszoligowych w ubiegłym sezonie ŁKS Commercecon Łódź zagra w sezonie 2015/2016 w ekstraklasie. Z niezrozumiałych dla nas powodów tak się nie stało, z czym nie mogą pogodzić się zarówno siatkarki i sztab szkoleniowy, działacze, a przede wszystkim liczna rzesza kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego.ŁKS Łódź to klub z ogromnymi tradycjami w żeńskiej siatkówce, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, mistrz kraju z 1983 roku. Zakładając pięć lat temu Stowarzyszenie ŁKS Siatkówka Żeńska, przyświecał nam cel nawiązania do tej tradycji. Wyciągając sekcje siatkówki żeńskiej z niebytu, mamy dziś drużynę seniorek w czołówce I ligi kobiet, zespoły młodzieżowe zdobywające medale w rozgrywkach wojewódzkich, a przede wszystkim stabilnych partnerów finansowych. Dlatego też nie zamierzamy poddawać się w walce o ekstraklasę dla siatkarek najstarszego łódzkiego klubu.

Sezon 2015/2016 będzie dla nas wszystkich generalną próbą przed grą w Orlen Lidze. Zamierzamy udowodnić, że sportowo i organizacyjnie nie tylko nie odstajemy od drużyn ekstraklasy, ale znacznie niektóre z nich wyprzedzamy. Siatkarki występujące w zespole ŁKS Commercecon Łódź staną przed zadaniem wygrania tegorocznych rozgrywek, dla działaczy będzie to kolejny rok na udowodnienie, że ŁKS to znana marka nie tylko w środowisku łódzkim. Wspólnie z kibicami, władzami miasta, naszymi sponsorami i wspierającymi nas podmiotami chcemy, by ŁKS znów zagrał w siatkarskiej elicie. Liczymy na przychylność całego sportowego środowiska w Łodzi, a wszelkie pozasportowe działania, mające na celu zablokowanie naszego marszu ku Orlen Lidze będziemy nagłaśniać i publicznie piętnować. Razem dojdziemy do celu.

Zarząd ŁKS Siatkówka Żeńska

 

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved