Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Serbki zbyt mocne, porażka Polek na inaugurację

EYOF: Serbki zbyt mocne, porażka Polek na inaugurację

Polki rozpoczęły rywalizację w XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy od porażki w meczu przeciwko reprezentacji Serbii. Biało-czerwone po wysoko przegranym pierwszym secie podniosły się, ale nie były w stanie powstrzymać rywalek.

Polskie kadetki rzutem na taśmę zdobyły przepustkę do turnieju w Tbilisi, zastępując Niemki, które wycofały się z rywalizacji. Podopieczne Andrzeja Pecia w fazie grupowej zmierzą się z reprezentantkami Serbii, Czech i Belgii. Ten turniej jest jednym z najważniejszych sprawdzianów biało-czerwonych przed zbliżającymi się mistrzostwami świata kadetek, które odbędą się w Peru na początku sierpnia i są imprezą docelową.

Spotkanie z Serbkami Polki rozpoczęły od falstartu, bardzo długo nie mogły odnaleźć swojego rytmu gry. Błyskawicznie wykorzystały to rywalki, które w premierowej odsłonie nie dały żadnych szans biało-czerwonym. Drugi set był jednak zupełnie nową kartą dla naszych młodych siatkarek. Te za sprawą swojej lepszej gry wyrównały obraz spotkania i nie pozwalały Serbkom na zbudowanie znacznej przewagi. Niezwykle ciekawa była końcówka drugiej odsłony, o której śmiało można powiedzieć, że była przełomowym momentem tego meczu. Serbki w decydującym momencie partii odskoczyły Polkom na 24:20, ale wtedy na boisku pojawiła się Monika Fedusio i biało-czerwone zdobyły 5 oczek z rzędu. Mimo tak ambitnej pogoni Polki nie zdołały postawić kropki nad i. W efekcie przegrywały w meczu już 0:2. Trzecia, jak się później okazało ostatnia odsłona meczu również nie ułożyła się po myśli Polek, choć ostatecznie po jednostronnym pierwszym secie Serbki musiały zostawić na parkiecie sporo energii, by zwyciężyć. – Niestety, po bardzo zaciętej walce w drugim secie nasze starania, by go wygrać, zakończyły się niepowodzeniem. W ostatniej partii również czegoś zabrakło – przyznała przyjmująca biało-czerwonych, Aleksandra Rasińska. Jutro rywalkami biało-czerwonych będą Czeszki.

Polska – Serbia 0:3
(13:25, 29:31, 19:25)

Polska: Michalak, Nowicka, Murek, Rasińska, Świder, Świrad, Stenzel (libero) oraz Lipska, Sobiczewska, Wołodko i Fedusio
Serbia: Lazović, Milojević L., Kocić, Sekulić, Veselinović, Asonja, Milojević T. (libero) oraz Martinović, Jaksić, Radmilović, Tasić i Bukilić