Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Polacy rozpoczęli turniej od wygranej

EYOF: Polacy rozpoczęli turniej od wygranej

W stolicy Gruzji Tbilisi rozpoczął się XIII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy, bierze w nim udział reprezentacja Polski kadetów, która przygotowuje się do sierpniowych mistrzostw świata. Biało-czerwoni na otwarcie turnieju pokonali w trzech setach gospodarzy.

XIII Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy jest ostatnim przystankiem przygotowań do mistrzostw świata kadetów dla podopiecznych Sebastiana Pawlika. Biało-czerwoni chcą podtrzymać zwycięską passę, przed tygodniem okazali się najlepsi w Memoriale Jurija Czesnkowa rozgrywanego w Anapie. Zespół Gruzji wyszedł na boisko bardzo zmotywowany i grał z pełnym zaangażowaniem. Pierwszy set to gra punkt za punkt, raz jedni, raz drudzy wychodzili na minimalne prowadzenie. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy wygrali 25:23. Druga partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej, ponownie toczyła się wyrównana walka o każdą piłkę. Zespoły grały na przewagi, ale znów lepsi okazali się podopieczni Sebastiana Pawlika. Trzeci set to już koncertowa gra naszego zespołu. Polacy szybko wyszli na prowadzenie i spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, pewnie wygrali 25:13. – Gruzini dobrze przyjmowali i obijali nasz blok. W dwóch pierwszych setach walka była wyrównana, a w końcówce okazaliśmy się po prostu lepsi. Trzecią partię zaczęliśmy bardzo dobrze, na pierwszej przerwie technicznej prowadziliśmy 8:2. Popełnialiśmy mniej błędów w zagrywce i dzięki temu udało nam się wygrać tak wysoko – skomentował po spotkaniu przyjmujący reprezentacji, Jakub Szymański.

W drugim spotkaniu grupy A Bułgarzy pokonali 3:1 Rosjan. Jutro nasi kadeci zmierzą się ze sborną.

Polska – Gruzja 3:0
(25:23, 27:25, 25:13)