Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Politechnika Opolska odmładza skład przed nowym sezonem

AZS Politechnika Opolska odmładza skład przed nowym sezonem

fot. archiwum

AZS Politechnikę Opolską czeka odmłodzenie składu. Z zespołu odeszło kilku podstawowych zawodników, którzy stanowili o jego sile w poprzednim sezonie. Do zmian nie dojdzie za to na ławce trenerskiej, a przygotowania akademicy rozpoczną 17 sierpnia.

W minionym sezonie siatkarze AZS-u Politechniki Opolskiej rywalizowali w piątej grupie II ligi mężczyzn. Niewiele brakowało, aby awansowali do play-off. Do osiągnięcia tego celu zabrakło dwóch oczek, bowiem o tyle lepszy dorobek punktowy uzbierał czwarty TKS Tychy. Ostatecznie zatem akademicy zakończyli rozgrywki na piątym miejscu. Obecnie trwa przebudowa i odmładzanie drużyny przed nowym sezonem. Na pewno nie dojdzie do roszad personalnych na ławce trenerskiej. Wciąż ekipę z Opola prowadził będzie duet Zbigniew Rektor/Dorota Borzucka.

Po zakończeniu studiów z Politechniką pożegnało się kilku zawodników, którzy w minionych rozgrywkach stanowili o sile opolskiego zespołu. Do nich zaliczyć można między innymi atakującego Mateusza Frąca, który przeniósł się do mistrza Krispol I Ligi – Victorii PWSZ Wałbrzych oraz Dawida Kowalewskiego (przyjmujący) i Bartosza Jarzębowicza (środkowy). – Być może pożegnamy się jeszcze z kilkoma zawodnikami – powiedziała Dorota Borzucka. – Wspomniana trójka stanowiła ważne ogniwa w naszym zespole w poprzednim sezonie, ale mam nadzieję, że uda nam się pozyskać w ich miejsce młodych i perspektywicznych zawodników – dodała II szkoleniowiec zespołu z Opola.

Akademicy przygotowania do sezonu rozpoczną 17 sierpnia. Przez sześć tygodni będą trenowali dwa razy dziennie na własnych obiektach. – W okresie przygotowawczym rozstrzygnie się kwestia ostatecznego składu drużyny. Niektórzy zawodnicy będą jeszcze testowani i musieli będą udowodnić swoją przydatność do zespołu. Poza tym wciąż zgłaszają się chętni do gry w naszych barwach – zakończyła Borzucka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved