Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Yokohama Grand Slam: Brazylijczycy byli nie do zatrzymania

Yokohama Grand Slam: Brazylijczycy byli nie do zatrzymania

fot. archiwum

Brazylijski duet Alison/Bruno Schmidt stanął na najwyższym stopniu podium turnieju Grand Slam w Yokohamie. W całym turnieju canarinhos stracili dwa sety, w tym jednego w meczu drugiej rundy z polską parą Fijałek/Prudel.

To właśnie biało-czerwoni byli najbliżej wyeliminowania Alisona i Bruno z całego turnieju. Po tym spotkaniu Brazylijczycy szli już jak burza i nie zatrzymali się, dopóki nie stanęli na podium i nie odebrali złotych medali. W finale brazylijski duet w trochę ponad pół godziny rozprawił się z Kanadyjczykami Schalk/Saxton. Gracze z Ameryki Północnej mogą zaliczyć turniej do bardzo udanych, choć jak ich finałowi rywale mieli niełatwą przeprawę w II rundzie. Mało brakowało, a do kolejnego etapu awansowaliby Włosi Nicolai/Lupo. W ważnym momencie pierwszej odsłony kanadyjskiej parze sprzyjało szczęście, a w kolejnych spotkaniach przeciwnicy byli bardziej łaskawi.

Większy opór Schalk/Saxton napotkali w półfinale japońskiej imprezy, ale wtedy również szczęście, a także doświadczenie było po ich stronie w ważnych końcowych momentach obu rozegranych setów. Ich późniejsi rywale nie dali z kolei szans reprezentantom Austrii, parze Doppler/Horst. Europejska dwójka po łatwo przegranej partii premierowej w drugiej próbowała nawiązać w jakiś sposób walkę, ale brazylijski team był poza zasięgiem. Austriacy odbili sobie ten mecz w starciu o brązowe medale Grand Slamu w Yokohamie. W decydującym o podium meczu Doppler/Horst pokonali rosyjski duet Siemionow/Krasilnikow. Dla Rosjan czwarta lokata w Japonii, a dla austriackiej dwójki trzecia – to najlepsze w tegorocznych potyczkach turniejów z cyklu World Tour.

Przypomnijmy, że najlepsi z Polaków – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zakończyli swój udział w turnieju na drugiej rundzie, zajmując dziewiątą lokatę.Półfinały:
Schalk/Saxton CAN [16] – Siemionow/Krasilnikow RUS [19] 2:0
(21:18, 22:20)
Alison/Bruno Schmidt BRA [3] – Doppler/Horst AUT [9] 2:0
(21:14, 21:18)

Mecz o 3. miejsce:
Siemionow/Krasilnikow RUS [19] – Doppler/Horst AUT [9] 0:2
(17:21, 16:21)

Finał:
Schalk/Saxton CAN [16] – Alison/Bruno Schmidt BRA [3] 0:2
(15:21, 15:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved