Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło obrał kierunek irański

Łukasz Żygadło obrał kierunek irański

fot. Joanna Skólimowska

Wyjaśniła się już przyszłość klubowa Łukasza Żygadły. Doświadczony rozgrywający przyzwyczaił nas już, że lepiej czuje się za granicą i na razie nie myśli o powrocie do PlusLigi. Tym razem obrał on kierunek irański - Sarmayeh Bank VC.

Nowy klub Łukasza Żygadły do tej pory nie istniał na siatkarskiej mapie świata, został powołany w 2015 roku i swoją siedzibę ma w Teheranie. Nie przeszkadza to jednak snuć mocarstwowych planów, jakim jest chociażby detronizacja Paykanu Teheran. Klubowymi kolegami Polaka będą chociażby Seyed Mousavi Eragh, Adel Gholami, Shahram Mahmoudi, Fahrad Zarif, czyli reprezentanci Iranu. O miano pierwszego rozgrywającego Łukasz Żygadło będzie rywalizował z kolejnym kadrowiczem – Mehdim Mahdavim. Informację o transferze klub potwierdził także na jednym z portali społecznościowych.

Żygadło ostatni sezon spędził w Serie A, w Trentino. Z klubem tym zdobył wiele sukcesów, biorąc także pod uwagę lata 2008-2012. Wygrywał z nim m.in. Ligę Mistrzów i klubowe mistrzostwo świata. Na parkietach Serie A niejednokrotnie odbierał scudetto, a także Puchar Włoch. W ostatnim czasie przegrywał jednak rywalizację ze wschodzącą gwiazdą włoskiej siatkówki – Simone Giannellim. Żygadło po opuszczeniu w 2004 roku Polskiej Energii Sosnowiec występował poza krajem, z krótką przerwą na sezon w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2007/2008). Poza Serie A grał w lidze tureckiej, greckiej i rosyjskiej.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved