Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kluby I ligi kobiet chcą przemówić jednym głosem

Kluby I ligi kobiet chcą przemówić jednym głosem

fot. archiwum

Pomijane, często lekceważone kluby I ligi kobiet chcą od tego sezonu mówić jednym głosem. Nie chodzi tylko o brak możliwości awansu do Orlen Ligi, spraw, które trapią pierwszoligowców, jest coraz więcej. 5 sierpnia przedstawiciele klubów spotkają się z prezesem PZPS-u.

Po zamknięciu Orlen Ligi i ostatniej decyzji PLPS SA, zgodnie z którą żaden z zespołów I ligi kobiet nie został wpuszczony do ekstraklasy mimo spełnienia warunków, w środowisku żeńskiej siatkówki zawrzało. Rozgrywki zaplecza Orlen Ligi znacznie straciły na atrakcyjności, a prezesi klubów w nich grających mają wrażenie, że często ich głos jest pomijany i lekceważony nie tylko przez PLPS, ale również przez PZPS.

Działacze klubowi już zaczęli ze sobą rozmawiać i powoli dochodzą do wniosku, że występując razem, z pewnością ich głos będzie donośniejszy. W lipcu do prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej doszły prośby o zorganizowanie spotkania z przedstawicielami klubów I ligi kobiet w celu omówienia aktualnych problemów. Spotkanie takie ma odbyć się 5 sierpnia w siedzibie PZPS-u. Działacze klubowi będą chcieli na tym spotkaniu podnieść temat zasadności rozgrywek I ligi kobiet w sytuacji, gdy Orlen Liga zamknęła się na nowe zespoły i poznać stanowisko prezesa PZPS-u w tej sprawie. To jednak nie jedyne problemy, które nurtują pierwszoligowców.

Do tej pory siatkarskiej centrali nie udało się znaleźć sponsora rozgrywek I ligi kobiet (w przeciwieństwie do I ligi mężczyzn). Nie ma również transmisji telewizyjnych z pierwszoligowych spotkań pań. Kluby na własną rękę próbują dogadywać się z lokalnymi operatorami i stacjami telewizyjnymi, jednak gdy im się to uda, to… PZPS pobiera od nich opłatę za prawa licencyjne. Kluby są również wzburzone decyzją Zarządu PZPS o przywróceniu do rozgrywek I ligi kobiet zespołu SMS PZPS Szczyrk, który spadł w sportowej walce w ubiegłym sezonie. SMS PZPS Szczyrk w 22 spotkaniach ubiegłego sezonu zdobył zaledwie 4 punkty, a następnie przegrał trzy spotkania play-out. Mimo to znów zagra na zapleczu ekstraklasy, co zostało umotywowane względami szkoleniowymi. Problem w tym, że kosztami szkolenia młodych siatkarek SMS-u obarczono pozostałe kluby na tym szczeblu rozgrywkowym. Nie dość, że każdy z nich rozegra dodatkowy mecz we własnej hali, to musi pojechać również do Szczyrku (odległości z Polic, Torunia czy Świecia są znaczne), a dodatkowo cały sezon będzie trwał dłużej niż ostatnio. Te i inne problemy klubów I ligi kobiet mają być omawiane na sierpniowym spotkaniu, a na efekty tych rozmów z niecierpliwością czeka znaczna część środowiska siatkarskiego.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved